Advanced English Grammar and Vocabulary PDF İndir

Advanced English Grammar and Vocabulary kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Advanced English Grammar and Vocabulary kitabının yayın dili türkçe olarak basılmamış olabilir. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Advanced English Grammar and Vocabulary PDF Kitap Bilgisi

İngilizce sınavlara hazırlık amacıyla yabancı ve yerli yazarlarca yazılan pek çok İngilizce kitap var. Bu kitapların çok büyük bir bölümünde gördüğüm önemli bir eksiklik kitapta yer alan kelime, gramer ve okuma bölümleriyle ilgili verilen örneklerin birbirinden kopuk cümleler veya ifadeler içermesidir. Bu durum öğrenmeyi zorlaştıran temel  etmenlerden biri olmaktadir. Bu nedenledir ki kafamda hep İngilizce temel bilgileri bütünleştirici örnekler içinde sunan ve dönüşümlü olarak farklı cümleler içinde tekrarlayarak pekiştiren ve böylece öğrenmeyi kolaylaştıran ileri düzeyde İngilizce bir kitap yazmak olmuştur. İngilizceyi zorluklar içinde öğrenen ve İngilizce bilgi birikimini bugünkü düzeye ulaştırabilmek için büyük özverilere katlanan bir öğretmen olarak İngilizcelerini geliştirmek isteyenlere aynı zorlukları yaşamadan daha kısa zamanda üst düzey bilgilere ulaşma olanağı sağlayacak bir kaynak kitap üretmek ve böylece kendi alanımda insanlara katkıda bulunmak hep idealim olmuştur. 2000’li yılların başlarında kafamda şekillenmeye başlanan bu düşüncelerle bağlantılı olarak toplamaya başladığım bilgileri 2008’den itibaren kitap haline getirmek için çalışmaya başladım. Diğer çalışmalarım nedeniyle aralıklı olarak sürdürdüğüm yazım çalışmalarını ancak dokuzuncu yılda tamamlayarak kitabı yayımlama aşamasına geldim.
 
Kitabın en belirgin özelliği ancak çok çeşitli yayınlar okuyarak kazanılabilecek ileri düzeyde İngilizce bilgileri en ekonomik biçimde tek kaynakta toplama sratejisidir. Bundan daha önemli olarak kitabın iki ana bölümünde yer alan örnek cümleler, dil açısından önemli olan sözcük ve yapıları bütünleştirici bir yaklaşımla ele alarak kullanıcının özümseyeceği yoğunluk ve sıklıkla sunmaktadır. Farklı bağlamlarda dönüşümlü olarak kullanıcıların karşısına çıkarılan örnek cümleler öğrenmeyi göreceli olarak kolaylaştırmaktadır.
 
Kabul etmek gerekir ki ileri İngilizce’nin tüm önemli bilgilerini bir kitaba sığdırmak olanağı yoktur. Burada yapılmak istenen özellikle akademik metinlerde ve İngilizce gazete ve dergilerde en çok rastlanan veya rastlanma olasılığı olan İngilizce dilbilgisi kalıplarını ve sözcükleri bir araya getirerek Türkçe açıklamalı olarak sunmak ve daha sonraları bu bilgileri sınav formatı içinde test etmektir. İnancım odur ki, kitabı özümseyenler hem İngilizce sınavlarda başarılı olmak için gerekli alt yapı bilgilerini kavrayacaklar, hem de bilimsel yayınları fazla zorluk çekmeden okuyabilecek duruma geleceklerdir.
 
Konu tekrarı olması ve konular arasındaki geçişkenliğin sağlanması amacıyla kitapta orta düzeyde dilbilgisi konularına da yer verilmiştir, ancak zorluk yaratan dilbilgisi konuları üzerinde daha ağırlıklı olarak durulmuştur. Sözcük seçiminde ise büyük çoğunlukla akademik değeri olan ileri düzeyde İngilizce sözcükler vurgulanmıştır.
 
Advanced English Grammar kitabı gramer bakımından Fundamentals of Academic English ve Building Skills for Proficiency‘ye kelime bakımından ise Essential Academic Vocabulary ve  Building Skills for Proficiency‘ye parallel bir içeriğe sahip olmakla birlikte kitapta yer alan açıklayıcı örnek cümleler, test soruları, alıştırmalar ve serbest okuma parçaları tümüyle farklıdır. Bu nedenle birbirlerini tamamlayacak ve pekiştirecek biçimde düzenlenen kitaplar ek örnekler görme, aynı amaca yönelik farklı testler çözme veya farklı alıştırmalar yapma olanağı sağlayarak kullanıcılara  konuları en iyi şekilde kavrama şansı ve avantajı sağlamaktadır.
 
Kitabın verimli kullanılması ve kitaptan istenen yararın sağlanması için kullanıcıların not alarak çalışması ve alınan notları düzenli olarak gözden geçirmesi önerilmektedir. Zor gelen sözcük ve yapılardan yılgınlığa kapılmamak gerekir çünkü kitabın sonradan gelen bölümlerinde başlangıçta zorluk yaratan ifadeler farklı örneklerle tekrar edilmekte ve böylece bu tür ifadelerin pekiştirilmesine ve özümsenmesine önemli katkı sağlanmaktadır. Kitapta geçen önemli sözcük ve yapıların iyi öğrenilmesi için The Guardian, The Telegraph, The Financial Times, The Independent, BBC News, The New York Times, The Washington Post, VOA News, USA Today gibi gazetelerin yanı sıra Time, Newsweek, New Scientist, Scientific America gibi mecmua ve dergilerden akademik değeri olan uygun makalelerin Internet’ten düzenli olarak okunması, bunlardan da uygun metin ve örnek cümlelerin kaydedilmesi ve bu notların sık sık gözden geçirilmesi gerekir. Böyle bir yol izlenirse bu kitapta geçen sözcüklerle ve yapılarla sıklıkla karşılaşılacağı için kitaptan öğrenilen bilgilerin iyice pekiştirilmesi ve kalıcı hale dönüştürülmesi sağlanacaktır.
 
Mevcut biçimiyle, kitabın İngilizcesini ileri düzeylere taşımak istiyenlere, bilimsel makaleleri daha rahat okumak istiyenlere ve sınavlarda yüksek notlar almayı hedefleyen kullanıcılara yararlı olacağını ummaktayım.
 
Kitap 4’üncü baskıya hazırlanırken tekrar gözden geçirilmiş ve gerekli düzeltmeler ve değişiklikler yapılmıştır. Bu süreçte bana yardımlarını esirgemeyen profesyonel turist rehberi Çanakkaleli değerli meslektaşım emekli İngilizce öğretim görevlisi Kenan Çelik’e en kalbi teşekkürlerimi sunarım. En zor zamanımda bana sağladığı büyük destek için kendisine minnettarım.
 
İlk baskı için Word formatında hazırladığım kitabın dizgisini InDesign’da büyük bir özveri, beceri ve özenle yapan Utku Çetin’e çok teşekkür ederim. Ayrıca, kendisiyle tanıştığımızdan beri bana desteğini esirgemeyen ODTÜ Yabancı Diller Eğitimi Bölümü emekli  öğretim üyesi Doç. Dr. Joshua Bear’e müteşekkirim. Son olarak kitabın yıllar alan yazım aşamasında gösterdiği sabır ve bana sağladığı çalışma ortamı için eşim Nuray Öztürk’e şükran borçluyum.
 
Saygılarımla,

Göz at  Eğitimcinin STEM Öğrenme Yolculuğu PDF İndir

Advanced English Grammar and Vocabulary PDF İndirme Alanı

Advanced English Grammar and Vocabulary Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Advanced English Grammar and Vocabulary Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.