Açıkdeniz Aylık Dergi Sayı:9 Kasım 2022 PDF İndir

Açıkdeniz Aylık Dergi Sayı:9 Kasım 2022 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Açıkdeniz Aylık Dergi Sayı:9 Kasım 2022 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Açıkdeniz Aylık Dergi Sayı:9 Kasım 2022 PDF Kitap Bilgisi

Açıkdeniz, 9. sayısında insana ve insanlığa güvenin sarsıldığı bir evrede, “İnsana Güveniyoruz” diyor.
Kapak yazısında Metin Karabaşoğlu, komplo teorilerinin, distopyaların, geleceğe dair karamsar analizlerin, insanı reflekslerine indirgeyen, iradesini hükümsüz gören negatif yaklaşımların oluşturmaya çalıştığı insana ve insanlığa dair derin bir umutsuzluk iklimine teslim olmamaya davet ediyor bizi. Ve diyor ki, “İnsan fıtraten mükerrem, fıtrat ise hakikatten yana. İyilik ile kötülük, doğru ile yanlış, hakikat ile yalan, hak ile bâtıl, adalet ile zulüm, hidayet ile dalâlet devam ediyor, ama insanın ruh-kalb-akıl-vicdanı hak, iyilik, hakikat ve adaletin tarafında. Yeter ki gölge olunmasın.”
Kapak konusu üzerine söyleştiğimiz Dr. Hakan Yalman’a, bilim ve teknolojide yaşanan gelişmeler; özellikle biyoloji, tıp ve genetik alanında yaşanan ilerlemeler ve özellikle varlık anlayışında yaşanan değişim ve dönüşümlerden yola çıkarak “İnsanlık bir felâketin eşiğinde mi?” sorusunu sorduk. Cevap: “İnsan yeryüzüne ve maddeye sığmıyor, sığdırılamaz.”
Her insan iyiliğe de muktedir, kötülüğe de; mesele, tercihlerimiz diyen Murat Kuru, bizi iyiliğin sıradanlığına davet ediyor.
Mustafa Said İşeri, ‘n’ harfiyle başlayan değer yüklü kelimelerle insanı tarif ediyor.
Ümit Şimşek, çok bilinen, hatta ‘çoban hadisi’ diye dilimizde yer etmiş bir hadisin yanlış tercümesinin nelere yol açtığını, bu yanlışın sebeplerini ve sonuçlarını anlatıyor.
Joram van Klaveren, Hollandalı bir politikacı, radyo programcısı ve yazar. Ülkenin İslam ve yabancı düşmanı partisinde İslam karşıtı söylemler geliştirip eylemler yürütürken, ‘halkı İslam’a karşı bilinçlendirmek’ üzere bir kitap hazırlığına girişir ve olanlar olur. Van Klaveren’in İslam düşmanlığından Müslümanlığa yolculuğunun öyküsünü ve düşündürdüklerini Edanur Biçici inceliyor.
Hepsi ve daha fazlası Açıkdeniz’in Kasım’22 sayısında okurunu bekliyor.

Göz at  Barbaros Hayrettin Geliyor (2-D-32) PDF İndir

Açıkdeniz Aylık Dergi Sayı:9 Kasım 2022 PDF İndirme Alanı

Açıkdeniz Aylık Dergi Sayı:9 Kasım 2022 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Açıkdeniz Aylık Dergi Sayı:9 Kasım 2022 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.