Abbasi İhtilali Modern Dönem Batı Literatürü:Teoriler & Ekoller PDF İndir

Abbasi İhtilali Modern Dönem Batı Literatürü:Teoriler & Ekoller kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Abbasi İhtilali Modern Dönem Batı Literatürü:Teoriler & Ekoller kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Abbasi İhtilali Modern Dönem Batı Literatürü:Teoriler & Ekoller PDF Kitap Bilgisi

Hilafetin doğu bölgesinde siyah sancakların dalgalanmaya başlaması Emevî Devleti için sonun başlangıcıydı.
 
Otuz yılı aşkın süren gizli yapılanma döneminin ardından Horasan’dan başlayan isyan hareketinin Suriye’ye ulaşmasıyla hilafet Emevî hanedanından Abbâsî hanedanına geçti.
 
Ancak bu hareketin muharrik gücü neydi? Bu bir Arap ihtilâli mi yoksa mevâlî isyanı mıydı? Şiî gruplar ne derece teşkilatlanabilmiş ve harekete ne ölçüde dâhil olmuşlardı? Aynı aileden olan Abbâsoğulları ve Ali-evladı ne kadar ortak hareket edebildi?
 
Abbâsî ihtilâli olarak tanımlanan İslâm tarihinin bu ilk ihtilâl hareketi, süregelen hoşnutsuzluğun zirvesiydi ve tüm dengeleri değiştiren önemli bir dönüm noktası oldu.
 
Bu dönüm noktası çok konuşuldu, araştırıldı, hakkında çok şey söylendi ve yazıldı. Özellikle Batı’da kaleme alınan eserler başlı başına bir literatür oluşturdu ve bu alandaki ilk isimler yirminci yüzyılda yazılacak daha birçok çalışmaya öncülük etti.
 
Bu kitapta Abbâsî ihtilâli gibi mühim bir hadiseye Batılı tarihçilerce yöneltilen sorular ve cevapların yanında modern dönem İslâm tarihçiliğini de bulacaksınız.

Abbasi İhtilali Modern Dönem Batı Literatürü:Teoriler & Ekoller PDF İndirme Alanı

Abbasi İhtilali Modern Dönem Batı Literatürü:Teoriler & Ekoller Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Abbasi İhtilali Modern Dönem Batı Literatürü:Teoriler & Ekoller Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.