100 Kadın Kaleminden 100 Öncü Kadın PDF İndir

100 Kadın Kaleminden 100 Öncü Kadın kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. 100 Kadın Kaleminden 100 Öncü Kadın kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır.. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

100 Kadın Kaleminden 100 Öncü Kadın PDF Kitap Bilgisi

Bu çalışma, Cumhuriyet’in 100. yılında Türk kadınını; tarihteki yeri ve var olan nitelikleriyle anmayı amaçlamaktadır. Okurlar, erkeklerin egemen olduğu bir zamanda bir ilki başararak kendisini kanıtlamış kadınların yanında, yetenekleri ve ağırlığıyla kadınların neler başarabileceğini ve neler yapmaya muktedir olduğunu da anlayacaklardır. Her bir hayat öyküsü, aynı zamanda kadına karşı da bir saygı ve muhabbet uyandıracak derecede değerlidir. Okur, bu kadınların sayısının artmasının ülke açısından da ne kadar yararlı olacağını keşfedecek ve kadını karşı bir cins olarak değil; bu toplumun ferdi bir Türk olarak görecek ve ona saygı duyacaktır. Bilhassa Tanzimat’tan sonra öne çıkan atmosferi keşfettiğiniz zaman; bilgisi görgüsü, düşünceleri, karakterleri ve duruşlarıyla oldukça kültürlü ve entelektüel birçok kadınla karşılaşırsınız. Birçoğu dört beş yabancı dil bilen, yurt dışı deneyimi olan, kitapları ve yazılarıyla hayranlık uyandıran bu kişiler, her zaman için anılmaya layık; gençlerimize rol model olan kadınlardır. Cumhuriyet döneminde daha geniş bir özgürlük alanı bulan Türk kadını, bugün daha geniş bir yelpazede başarılarına devam etmektedir. Bu kitap, sırf kadınlara rol model oluşturmak için değil; hepimiz için örnek olacak isimleri tercih ederek hazırlanmıştır. 100 Türk kadınını seçerken Tanzimat’tan başlayarak daha çok aydın bir kimliğe sahip; edebiyat, sanat, kültür alanlarında öne çıkan kişiler tercih edilmiş, günümüzden de birkaç isme yer verilmiştir. 100 öncü kadını ele alan kitapta, madde yazarı olarak da akademik camiadan alanında uzman kadınlar tercih edilmiştir.

Göz at  Migren PDF İndir

100 Kadın Kaleminden 100 Öncü Kadın PDF İndirme Alanı

100 Kadın Kaleminden 100 Öncü Kadın Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
100 Kadın Kaleminden 100 Öncü Kadın Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.