Yüzyılların Gerçeği ve Mirası & VI. Cilt 20. Yüzyıl: Yeni Bir Dünyanın Aranışında PDF İndir

Yüzyılların Gerçeği ve Mirası & VI. Cilt 20. Yüzyıl: Yeni Bir Dünyanın Aranışında kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Yüzyılların Gerçeği ve Mirası & VI. Cilt 20. Yüzyıl: Yeni Bir Dünyanın Aranışında kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Yüzyılların Gerçeği ve Mirası & VI. Cilt 20. Yüzyıl: Yeni Bir Dünyanın Aranışında PDF Kitap Bilgisi

20. yüzyıl biterken “bilanço”sunu nasıl çıkarmalı?
Olumlu ya da olumsuz, akla ilk gelenler şunlar: Bilim ve teknikte hızlı ve çarpıcı ilerlemeler, art arda iki dünya savaşı, faşizm, sosyalizmin kuramdan uygulamaya geçişi ve sonra da derin bunalımı, “Üçüncü Dünya”nın ortaya çıkışı, Avrupa gerilerken Amerika Birleşik Devletleri’nin hegemonyasını kurması, küreselleşme, demokrasi ve insan haklarının öne çıkması.
Bunlara başka gelişmeleri de ekleyebilirsiniz.
Tarihin yolu üzerinde bir geçiş noktası olan 20. yüzyılın insanlığın olumlu mirasına ekledikleri de oldu ekleyemedikleri de… Ama şurası açık: Yeni bir dünyanın aranışı içinde yürüdü sürekli. O aranış, en azından bin yılın şu “büyük düş”ü adınadır: İnsanın insanca yaşayacağı bir dünya kurmak! Özgürlüğün, eşitliğin, kardeşliğin dünyası; savaşsız, sömürüsüz bir dünya! 20. yüzyıl, çok çaba harcasa da böyle bir dünya kuramadı; ama o “büyük düş” karşısındaki düşmanları daha da belirgin olarak gösterdi; kavramların uygulamaya geçerek içini doldururken, aklın, özgürlüğün, insan haklarının ve demokrasinin hasımlarını sergiledi. Bu arada, ufkumuzu zenginleştirerek, gözlerimizi geçmişten geleceğe daha çok çevirdi.
Büyük bir yüzyıldır 20. yüzyıl, cesur ve kahraman!

Yüzyılların Gerçeği ve Mirası & VI. Cilt 20. Yüzyıl: Yeni Bir Dünyanın Aranışında PDF İndirme Alanı

Yüzyılların Gerçeği ve Mirası & VI. Cilt 20. Yüzyıl: Yeni Bir Dünyanın Aranışında Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Yüzyılların Gerçeği ve Mirası & VI. Cilt 20. Yüzyıl: Yeni Bir Dünyanın Aranışında Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.