Yayınlanmamış Bektaşi Fıkraları ve Bektaşi Fıkralarında İrfan PDF İndir

Yayınlanmamış Bektaşi Fıkraları ve Bektaşi Fıkralarında İrfan kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Yayınlanmamış Bektaşi Fıkraları ve Bektaşi Fıkralarında İrfan kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır.Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Yayınlanmamış Bektaşi Fıkraları ve Bektaşi Fıkralarında İrfan PDF Kitap Bilgisi

Gülmek, Tanrı’nın yalnızca insana lütfettiği çok özel bir şey olmanın dışında diller ve inançlar ne kadar farklı olursa olsun bütün insanların ortak değeridir. Yeri geldiğinde anlatılan bir fıkra o toplulukta bulunan bireylerin duygu dünyalarına tercüman olmakta, ortak noktaları öne çıkararak samimiyeti artırmaya ve barışçıl bir ortama vesile olmaktadır.
 
Bektaşî fıkraları genellikle sadece güldürmek için anlatılmaz. Anlatılan fıkralar bir hikmeti içerir. Hayatın hakikatini ya öğretir ya da hatırlatır. Bu nedenle Bektaşî fıkralarının fıkralar gurubu içinde ayrı bir yeri vardır. Toplumumuzun her kesimine mal olmuş Bektaşî fıkralarında herkes kendisine ait bir şeyler bulmaktadır.
 
Bu kitapta zekice söylenmişlerin yanında, hem düşündüren hem de güldüren fıkralara yer vermeye çalıştık. Ana fikir olarak verilmek istenen mesajlarda İslâm inancının temel değerleri ile ilişkisine, tasavvuf ehli kimselerin şiirlerinde benzer konuları nasıl işlediklerine dikkat çekmeye çalıştık.
 
Ayrıca uzun yıllardır Bektaşî fıkralarını içeren kitaplarda daha önce yayınlanmış olanların tekrarları veya farklı versiyonları olduklarını tespit ettik.
 
Bu eserimizde öncekilerden ayrıcalıklı olarak yayınlanmışlardan bir kısmına yer verdik. Fakat özellikle hiç yayınlanmamış, yaşanmış veya sözlü gelenekte mevcut fakat yazıya aktarılmamış olan fıkraları yazarak uzun süredir yapılmamış bir çalışmayı okuyucularla buluşturmayı amaçladık.
 

Yayınlanmamış Bektaşi Fıkraları ve Bektaşi Fıkralarında İrfan PDF İndirme Alanı

Yayınlanmamış Bektaşi Fıkraları ve Bektaşi Fıkralarında İrfan Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Yayınlanmamış Bektaşi Fıkraları ve Bektaşi Fıkralarında İrfan Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.