Yasalar PDF İndir

Yasalar kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Yasalar kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Yasalar PDF Kitap Bilgisi

Platon´un “Yasalar” adlı eseri, filozofun devlet ve toplum hakkındaki son görüşlerini içeren büyük bir diyalogtur. “Yasalar”, Platon´un en uzun diyaloglarından biri olup, onun ideal devlet yapısı ve adalet kavramları üzerinde düşünmeye devam ettiğini gösterir. Bu eserde, yaşlı bir Atinalı, bir Spartalı ve bir kentli, ideal devletin nasıl olması gerektiği üzerine konuşurlar. Atinalı´nın ana argümanı, iyi bir devletin düzeninin, tanrıların düzenine benzer şekilde sağlanması gerektiği fikridir. Diyalog boyunca Atinalı, düşündüğü ideal devletin nasıl oluşturulabileceği konusunda geniş bir yelpazede önerilerde bulunur. Yasa kavramı, insanların ve toplumların düzensizlik ve kaos yerine düzen ve uyum içinde yaşamalarını sağlar. Platon, insanların ahlaki ve etik davranışlarını düzenlemek için yasaların gerekliliğini vurgular. Bunun yanında, yasaların adaleti sağlaması gerektiğini, halkın genel iyiliğini ve toplumun düzenini korumak için var olduğunu belirtir.

Eserde, farklı yönetsel ve sosyal düzenlemeler tartışılır. Platon, özel mülkiyetin kaldırılması, evlilik ve aile hayatı, eğitim, müzik ve sanatın önemi, dini ritüeller, suç ve ceza, savaş ve barış üzerine düşüncelerini açıklar. Platon´un daha önceki “Devlet” adlı eserinden bazı yönlerde ayrılır. “Yasalar”da, Platon daha çok pratik bir devlet oluşturmayı hedefler ve felsefeye dayalı yönetici sınıfı olan “filozof krallar” kavramını bırakır. Bunun yerine, tüm vatandaşların eğitim görmesi ve yasa yapıcılar arasında rotasyonun yapılması gerektiğini belirtir.

Yasalar PDF İndirme Alanı

Yasalar Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Yasalar Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.