Viyola Ve Piyano İçin Türkü Albümü 1 & Turkish Folk Songs for Viola and Piyano 1 PDF İndir

Viyola Ve Piyano İçin Türkü Albümü 1 & Turkish Folk Songs for Viola and Piyano 1 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Viyola Ve Piyano İçin Türkü Albümü 1 & Turkish Folk Songs for Viola and Piyano 1 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Viyola Ve Piyano İçin Türkü Albümü 1 & Turkish Folk Songs for Viola and Piyano 1 PDF Kitap Bilgisi

Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda öğretim elemanı olarak görev yapmakta olan ve mesai arkadaşı olmaktan gurur duyduğum değerli meslektaşlarım Ömer Bilgehan SONSEL ve Çağla SERİN ÖZPARLAK’ı, “Viyola ve Piyano için Türkü Albümü – I” çalışmalarından ötürü tebrik ederim.
 
Eserlerin viyola ve piyano ekseninde kompozisyonunun yapıldığı albümde, farklı yörelere ilişkin Türk müzik kültürünün yansımalarından oluşan çoksesli sekiz türkü düzenlemesine yer verilmiş olup; söz konusu çalışmaya yanı sıra işitsel kaydının da eklenmiş olması, viyola eğitimi ve öğretimi açısından ayrıca önem arz etmektedir. Düzenlemelerde viyolanın kendine has tınısal bütünlüğünün ortaya çıkması bakımından ise karakteristik olan registerler ön planda tutulmuş; temel beceri ve teknikleri kazanmış olan tüm viyola öğrencilerin çalabilmesine yönelik olmasına da ayrıca özen gösterilmiştir.
 
Piyano eşliklemede kullanılan besteleme yöntem, teknik ve stillerin ise piyanistik anlamda başarılı olduğu albümde; türkülerimizin karakteristik olarak özünü yitirmemesi açısından, çokseslilik yaklaşımı olarak genellikle İlerici’ye ait olan dörtlü armoni sisteminin kullanılması çok anlamlıdır.
Prof. Dr. Aytekin ALBUZ
 
Halk ezgilerinin tampere sisteme uyarlanıp viyola eğitimine kazandırılması, özengen ve mesleki müzik eğitiminin çeşitli kademelerinde öğretici ve kuvvetlendirici rol oynamaktadır. Sonsel ve Serin Özparlak’ın hazırladığı “Viyola ve Piyano için Türkü Albümü” kitabının eğitim müziğine olumlu katkılar sağlaması dileği ile…
Prof. Dr. Bige Bediz KINIKLI
 
Viyola eğitiminde halk ezgilerine dayalı kaynak eksikliğini gidermek amacıyla hazırlanan “Viyola ve Piyano için Türkü Albümü”nün başta müzik eğitimi anabilim dalları ve güzel sanatlar fakülteleri olmak üzere viyola öğrencilerine ve eğitimcilerine faydalı olması dileği ile…
Prof. Betil BAŞEĞMEZLER

Viyola Ve Piyano İçin Türkü Albümü 1 & Turkish Folk Songs for Viola and Piyano 1 PDF İndirme Alanı

Viyola Ve Piyano İçin Türkü Albümü 1 & Turkish Folk Songs for Viola and Piyano 1 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Viyola Ve Piyano İçin Türkü Albümü 1 & Turkish Folk Songs for Viola and Piyano 1 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.