Türk Devrim Tarihi Yeni Türkiye’nin Oluşumu (1923-1938) 2. Bölüm PDF İndir

Türk Devrim Tarihi Yeni Türkiye’nin Oluşumu (1923-1938) 2. Bölüm kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Türk Devrim Tarihi Yeni Türkiye’nin Oluşumu (1923-1938) 2. Bölüm kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Türk Devrim Tarihi Yeni Türkiye’nin Oluşumu (1923-1938) 2. Bölüm PDF Kitap Bilgisi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana yaklaşık doksan dört yıl geçti; ama “yeni Türkiye”nin oluşumunu, “öncesi” ve “sonrası”yla irdeleyen bir tarih henüz ortaya çıkmadı.
Şerafettin Turan, çağdaşlaşmayı amaç edinen “yeni Türkiye”nin tarihini, bir başka deyişle TÜRK DEVRİM TARİHİ‘ni, duygusallıktan uzak nesnel bir bakış açısıyla yazdı. Ancak TÜRK DEVRİM TARİHİ‘ni tek kitaba sığdırmak olanaksızdı. Üstelik devrim tarihi, “resmi tarih”ten yana olanlar ya da olmayanlarca, çoğunlukla da bilimsellikten uzak bir anlayışla salt “kahramanlık” öyküsü gibi sunulmuş, pek çok bilgi-belge göz ardı edilmişti. Şerafettin Turan, TÜRK DEVRİM TARİHİ‘ni beş kitapta bütün yönleriyle ele aldı. 1. ciltte, “İmparatorluğun Çöküşünden Ulusal Direnişe”; 2. ciltte “Ulusal Direnişten Türkiye Cumhuriyeti”ne değin olup bitenleri; 3. ciltte “Yeni Türkiye’nin Oluşumu”nu; 4. ve 5. ciltte “Çağdaşlık Yolunda Yeni Türkiye”yi; günümüze değin uzanan olayları, oluşumları değerlendirdi.
TÜRK DEVRİM TARİHİ, tarihiyle yüzleşmek ve ülkesine sahip çıkmak isteyen herkesin mutlaka okuması gerekli bir başyapıt.

Türk Devrim Tarihi Yeni Türkiye’nin Oluşumu (1923-1938) 2. Bölüm PDF İndirme Alanı

Türk Devrim Tarihi Yeni Türkiye’nin Oluşumu (1923-1938) 2. Bölüm Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Türk Devrim Tarihi Yeni Türkiye’nin Oluşumu (1923-1938) 2. Bölüm Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Sanatın Toplumsal Tarihi 4 & Natüralizm, Empresyonizm, Film Çağı PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.