Travma Sonrası Stres Bozukluğu: Kuramsal ve Uygulamaya Yönelik Yaklaşımlar PDF İndir

Travma Sonrası Stres Bozukluğu: Kuramsal ve Uygulamaya Yönelik Yaklaşımlar kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Travma Sonrası Stres Bozukluğu: Kuramsal ve Uygulamaya Yönelik Yaklaşımlar kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Travma Sonrası Stres Bozukluğu: Kuramsal ve Uygulamaya Yönelik Yaklaşımlar PDF Kitap Bilgisi

Travma; aşırı korku, dehşet, çaresizlik duyguları uyandıran, çoğu kez olağan dışı ve beklenmedik olayların yol açtığı etkiler bütünü olarak tanımlanmaktadır. Bu travmatik olayların ardından yaşanan uyum sorunları kaçınılmazdır, ancak bazı kişilerde bu sorunlar kısa süreli olmaktan çıkıp aylarca hatta yıllarca sürebilmektedir.

Bu kitapta, farklı dönemlerde travmanın nasıl tanımlandığı, açıklayıcı modelleri ile risk ve koruyucu faktörler derlenmiştir. Ayrıca psikolojik müdahalelerin etkinlik çalışmaları ışığında en etkili tedavi planı olduğu ortaya konan Bilişsel İşleme Terapisi tanıtılarak, bu yaklaşımın farklı çalışma modülleri sunulmaktadır. Bilişsel-Davranış terapilerinin bir kolu olan bu müdahale planında travma ile baş etmekten ziyade travma belleğinin farklılaştırılmasına ve travma sonrası büyüme süreçlerine odaklanılmaktadır. Kitabın sonunda sunulan vaka çalışmasında da müdahale planının bu odak noktaları ve tedavi planı örneklenmiştir.

Travma Sonrası Stres Bozukluğu: Kuramsal ve Uygulamaya Yönelik Yaklaşımlar PDF İndirme Alanı

Travma Sonrası Stres Bozukluğu: Kuramsal ve Uygulamaya Yönelik Yaklaşımlar Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Travma Sonrası Stres Bozukluğu: Kuramsal ve Uygulamaya Yönelik Yaklaşımlar Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.