Tosca & Opera Klasikleri: 04 PDF İndir

Tosca & Opera Klasikleri: 04 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Tosca & Opera Klasikleri: 04 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Tosca & Opera Klasikleri: 04 PDF Kitap Bilgisi

Aşk, cinayet, din, gelenekler ve devrimci idealler… Kilisenin merkezinde politik ve şehvet dolu sahneler, dünyevi ihtiraslar, kıskançlıklar ve aşk uğruna ölümler! Gerçekçi İtalyan operasının zirve ismi Giacomo Puccini’nin şaheseri Tosca’da tüm bu yoğunlukları bulmak mümkün.

Victorien Sardou’nun La Tosca (1887) isimli tartışmalı eserini Katolik ve muhafazakâr İtalya’da uyarlama cesaretini gösteren Giacomo Puccini, yükselen ününü kalıcı bir zaferle taçlandırmıştır. “Recondita armonia,” “Vissi d’arte,” ve “E lucean le stelle” aryalarıyla ünlü Tosca, başlarda siyasi ve kültürel sansasyon nedeniyle sert tepkiyle karşılansa da bestekâr bu operayla tarihteki yerini sağlamlaştırmıştır.

Tosca’da yine “La Boheme”in (1896) librettistleri olan Luigi Illica ve Giuseppe Giacosa ile çalışan Puccini, tiyatro metninin opera telifini almak adına âdeta mücadele etmiş, 1900 yılında eseri hayata geçirmiş ve tarihin en çok sergilenen opera eserlerinden birine imza atmıştır.

***

Opera klasikleri dizisi, libretto külliyatına odaklanmaktadır. Eserlere bir zamandizini, önsöz ve sinopsis ile açılış yapıyoruz; librettonun özgün dili ile birlikte Türkçe çevirisini okurlarımıza sunuyor, bilgilendirici dipnotlar eşliğinde her kesimden müziksevere hitap etmeyi amaçlıyoruz.

Fihrist olarak, opera metinlerini Türkçeye kazandırmaktan ve bütüncül bir bilinç ile okurumuza sunmaktan onur duyuyoruz.

Tosca & Opera Klasikleri: 04 PDF İndirme Alanı

Tosca & Opera Klasikleri: 04 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Tosca & Opera Klasikleri: 04 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.