The Din-i İlahi Or The Religion Of Akbar Din-i İlahi Veya Ekber’in Dini PDF İndir

The Din-i İlahi Or The Religion Of Akbar Din-i İlahi Veya Ekber’in Dini kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. The Din-i İlahi Or The Religion Of Akbar Din-i İlahi Veya Ekber’in Dini kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

The Din-i İlahi Or The Religion Of Akbar Din-i İlahi Veya Ekber’in Dini PDF Kitap Bilgisi

Dîn-i İlâhî, 1582’de Bâbür İmparatoru Ekber Şah tarafından kurulan ve o bölgede hâkim olan Budizm, Cayinizm, Hristiyanlık, Hinduizm, İslam, Sihizm, Zerdüştlük (diğer adıyla Mecusîlik) gibi dinleri birleştirmeyi ve böylece tebaasının tek bir dine inanmasını öngören yeni bir dinin adıdır. Ekber Şah, farklı dinlere sahip olan tebaasını ortak tek bir din çatısı altında birleştirme projesiyle kendine mahsus ve birlik içinde bir imparatorluk kurmaya çalışmış, bu amaçla Senkretik bir din kurmayı plânlamıştır.
   
Bu çalışmada, Babürlü Devleti padişahlarından Ekber Şah’ı ve Ekber Şah’ın kurmayı planladığı din ile ilgili bilgilerin yer aldığı, 1941 yılında MAKHANLAL ROYCHOUDHURY, M.A..B.L,SASTRI tarafından yazılan ve CALCUTTA ÜNİVERSİTESİ tarafından basılan “THE DIN-I-ILAHI OR THE RELIGION OF AKBAR” adlı eser orjinaline sadık kalınarak Türkçeye çevrilmiştir.

The Din-i İlahi Or The Religion Of Akbar Din-i İlahi Veya Ekber’in Dini PDF İndirme Alanı

The Din-i İlahi Or The Religion Of Akbar Din-i İlahi Veya Ekber’in Dini Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
The Din-i İlahi Or The Religion Of Akbar Din-i İlahi Veya Ekber’in Dini Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.