Telomeraz Devrimi -Yaşlanmanın ve Yaşlanmayla İlgili Hastalıkların Sonu PDF İndir

Telomeraz Devrimi -Yaşlanmanın ve Yaşlanmayla İlgili Hastalıkların Sonu kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Telomeraz Devrimi -Yaşlanmanın ve Yaşlanmayla İlgili Hastalıkların Sonu kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Telomeraz Devrimi -Yaşlanmanın ve Yaşlanmayla İlgili Hastalıkların Sonu PDF Kitap Bilgisi

Bilimsel bir atılımın eşiğindeyiz. Yaşlanmanın arkasında yatan biyolojik mekanizmanın nasıl işlediği anlaşıldı. Yaşlanmayı durdurmak için ne yapacağımızı artık biliyoruz.
Bir vücut hücresi bölündüğünde telomerler yani kromozomların uç kısımları kısalır. Telomer kısaldıkça hücrenin kendi moleküllerini onarma yeteneği azalır ve vücut hücreleri 40 ila 60 kez bölündükten sonra bölünme yetisini kaybeder, yani yaşlanır. İnsanın yaşlanması da vücudundaki trilyonlarca hücrenin yaşlanmasının sonucudur. Ama vücut hücrelerinin aksine üreme hücreleri ve kök hücreler yaşlanmaz, sonsuza dek bölünebilirler, çünkü telomeraz denen enzimi üretirler ve bu enzim de kısalan telomerleri tekrar uzatır, böylece hücrenin genç kalmasını sağlar. 
Telomeraz Devrimi, insan ömrünün uzatılmasında, yaşlanmanın durdurulmasında ve yaşlanmaya bağlı hastalıkların tedavisinde telomerazın nasıl kullanılacağını açıklıyor.
Telomeraz Devrimi’nde, Amin Maalouf’un Empedokles’in Dostları adlı kitabında kurguladığı heyecan verici ütopyanın bilimsel dayanaklarını bulacaksınız.

Telomeraz Devrimi -Yaşlanmanın ve Yaşlanmayla İlgili Hastalıkların Sonu PDF İndirme Alanı

Telomeraz Devrimi -Yaşlanmanın ve Yaşlanmayla İlgili Hastalıkların Sonu Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Telomeraz Devrimi -Yaşlanmanın ve Yaşlanmayla İlgili Hastalıkların Sonu Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.