Sürgün Bahçesinin Solan Renkleri Molokanlar & Kafkas Ardı'ndaki Molokanların ve Dukhoborların Tarihi PDF İndir

Sürgün Bahçesinin Solan Renkleri Molokanlar & Kafkas Ardı'ndaki Molokanların ve Dukhoborların Tarihi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Sürgün Bahçesinin Solan Renkleri Molokanlar & Kafkas Ardı'ndaki Molokanların ve Dukhoborların Tarihi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Sürgün Bahçesinin Solan Renkleri Molokanlar & Kafkas Ardı'ndaki Molokanların ve Dukhoborların Tarihi PDF Kitap Bilgisi

Bu gün üç milyona yakın nüfusuyla dünyanın dört bir köşesine yayılmış bir halk Molokanlar ve Dukhoborlar. Onlar pasifist olarak adlandırılmalarına, bilinmelerine karşın savaşmayı reddeden, şiddete karşı çıkan; ancak boyun eğmeyen; kiliseyi ve ruhban sınıfı kabul etmeyen, insanca yaşamadan yana, komünal yaşamı savunan bir felsefeye sahiptiler.
Bundan 130 yıl önce Çar’a, kiliseye kafa tutup, müthiş acıları ve zorlukları göğüsleyerek geldiler Kafkasya’ya. Beraberlerinde barış, hoşgörü, paylaşma kültürünü de getirdiler. Kafkasya’nın sert mizaçlı toplumlarına hoşgörüyü öğrettiler.
Salt bunlar değildi getirdikleri. Modern tarımı, ziraatı, dönemin çağdaş teknolojik üstünlüklerini de taşıdılar. Taşımakla kalmayıp yerli halkları da bunlarla tanıştırdılar.
Türkiye’de Kars, Ardahan, Iğdır ve hatta Erzurum, Erzincan yörelerine yerleşen; belli bir dönem Anadolu insanıyla da aynı kaderi paylaşan, akrabalıklar kuran bu halklar özellikle 1919 sonlarından itibaren yaşanan siyasal çalkantılardan da, azgınlaşan ırkçılıktan da nasiplerine düşeni almış; geldikleri gibi, sessiz ama vakur bir edayla göçüp gitmişlerdi başka topraklara.
Onlar tarihin sürgün bahçesi Kafkasya’nın vakitsiz açan, tez solan çiçekleriydiler; solan en güzel renkleriydiler.

Sürgün Bahçesinin Solan Renkleri Molokanlar & Kafkas Ardı'ndaki Molokanların ve Dukhoborların Tarihi PDF İndirme Alanı

Sürgün Bahçesinin Solan Renkleri Molokanlar & Kafkas Ardı'ndaki Molokanların ve Dukhoborların Tarihi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Sürgün Bahçesinin Solan Renkleri Molokanlar & Kafkas Ardı'ndaki Molokanların ve Dukhoborların Tarihi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.