Sporcu Kadınlar: Kazanmak İçin Oynamış 50 Korkusuz Sporcu – Ciltli PDF İndir

Sporcu Kadınlar: Kazanmak İçin Oynamış 50 Korkusuz Sporcu – Ciltli kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Sporcu Kadınlar: Kazanmak İçin Oynamış 50 Korkusuz Sporcu – Ciltli kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Sporcu Kadınlar: Kazanmak İçin Oynamış 50 Korkusuz Sporcu – Ciltli PDF Kitap Bilgisi

SPORCU KADINLAR:
KAZANMAK İÇİN OYNAMIŞ 50 KORKUSUZ SPORCU
 
2018 Amerikan Kütüphaneler Birliği Amelia Bloomer Listesi Seçkisi
 
Zengin illüstrasyonlarıyla dikkat çeken, ilham verici bir kitap olan Sporcu Kadınlar 1800’lerden günümüze çığır açan, Olimpiyatlar’da yarışan ve 40’tan fazla spor dalında rekor kıran önemli kadın sporcuların başarılarına ve öykülerine ışık tutuyor. Bunların arasında tenisçi Billie Jean King ile jimnastikçi Simone Biles gibi dünyaca tanınmış sporcuların yanı sıra erkekler profesyonel beyzbol liginde oynamış ilk kadın olan Toni Stone ve kız kaykaycıların öncüsü Patti McGee gibi daha az bilinen şampiyonlar yer alıyor. 
Kitapta ayrıca sporla ilgilenen kadınların öğrenmek isteyebileceği kas anatomisi, kadınların spora katılımının zaman çizelgesi, kadın sporcuların gelir ve medya istatistikleri ile önemli kadın spor takımları gibi başlıklara dair infografik bilgiler bulunuyor. 
Sporcu Kadınlar bugün sporun tüm dallarında mücadele eden hemcinslerinin önünü açan zorlu, cesur ve korkusuz kadınların başarısına övgü niteliğinde.
 
 
“Bu, uzun zamandır çıkmasını beklediğimiz kitaplardan biri: başarılı kadın sporculara ve onların karşılaştıkları zorluklara dair bir inceleme. Billie Jean King’in bize öğrettiği gibi: ‘Baskı, ayrıcalıktır.’”
Lesley Visser
 
“Rachel Ignotofsky’nin bu hoş kitabı, 19. yüzyılın kadın beyzbolcularından 60’ların kız kaykaycılarına, uzun eteklilerden erkek kılığına girenlere kadar her dönemden ve kesimden kadınların spora duyduğu tutkuyu anlatırken bize ister dokuz ister doksan sekiz yaşında olalım, şu soruyu sormamız gerektiğini hatırlatıyor: ‘Bir sonraki zaferim nedir?’”
Mina Samuels
 
 
YAZAR HAKKINDA
New York Times çoksatan yazarı ve çizeri Rachel Ignotofsky olağanüstü kadınların hikâyelerini dünyayla paylaşıyor. İlk eseri olan Bilim Kadınları, hem çocukları hem de büyükleri dünyamızı değiştirip bilimde çığır açan kadınlarla ilgili daha çok şey öğrenmeye teşvik etti. Ignotofsky, Sporcu Kadınlar’la bu kez amansız kadın sporcuların hayallerini nasıl gerçekleştirdiğini ve kadın bedeninin neler yapabileceğine dair algımızı nasıl değiştirdiğini herkesin öğrenmesini istiyor. 
Rachel Ignotofsky New Jersey’de çizgi film izleyerek ve puding yiyerek büyüdü. 2011’de Tyler Sanat Okulu’nun grafik tasarım bölümünden onur derecesiyle mezun oldu. Bugün ABD’nin California eyaletinde yaşayan Ignotofsky serbest çalışıyor ve tüm günleriyle gecelerini yazarak, çizerek ve mümkün olduğunca fazla şey öğrenerek geçiriyor. Tarihsel ve bilimsel konularla ilgilenen Ignotofsky çizimin öğrenmeyi daha heyecan verici hale getiren güçlü bir araç olduğuna inanıyor ve zor konuları ele alıp eğlenceli ve kolay okunur hale getirmeyi seviyor. Yazar, çalışmalarını bilim okuryazarlığı ve feminizm hakkındaki mesajını yaymak için kullanmayı umuyor.

Sporcu Kadınlar: Kazanmak İçin Oynamış 50 Korkusuz Sporcu – Ciltli PDF İndirme Alanı

Sporcu Kadınlar: Kazanmak İçin Oynamış 50 Korkusuz Sporcu – Ciltli Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Sporcu Kadınlar: Kazanmak İçin Oynamış 50 Korkusuz Sporcu – Ciltli Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.