Sosyal Beceri Eğitiminin Gençlerin Sosyal Beceri Seviyelerine Etkisi PDF İndir

Sosyal Beceri Eğitiminin Gençlerin Sosyal Beceri Seviyelerine Etkisi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Sosyal Beceri Eğitiminin Gençlerin Sosyal Beceri Seviyelerine Etkisi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Sosyal Beceri Eğitiminin Gençlerin Sosyal Beceri Seviyelerine Etkisi PDF Kitap Bilgisi

Uyum güçlüğü her bireyin yaşamının bir bölümünde karşılaştığı sorunlardan birisidir. Genellikle çocukluk ve ergenlik döneminde okul ve sosyal çevrede yaşanılan uyum sorunları ileriki yıllarda birçok olumsuzluğa neden olabilmektedir. Bu çalışmada da bireyin sosyalleşmesinde önemli bir yeri olan ve gençlik çağındaki kişilerin karşılaştıkları en büyük sorunlardan birisi olan askerlik ortamına uyum sorunları detaylı olarak ele alınmıştır.
 
Bu çerçevede sosyal öğrenme ve akılcı-duygusal davranışçı yaklaşım esas alınarak bir sosyal beceri eğitim programı geliştirilmiş ve 8 haftalık deneysel bir çalışma yapılmıştır. Sosyal beceri programı; askerlik ortamına uyum, iletişim kurma, başkalarını anlama, güven ortamı oluşturma, akılcı olmayan inanışlardan kurtulma, girişkenlik ve sorumluluk alma gibi eğitimlerden oluşmaktadır. Bu eğitimler sonunda katılımcıların uyum sorunlarında belirgin bir azalma olurken sosyal beceri seviyelerinde de yükselme gerçekleşmiştir. Bu sonuçlarına göre de gelecek çalışmalara yönelik olarak çeşitli öneriler geliştirilmiştir

Sosyal Beceri Eğitiminin Gençlerin Sosyal Beceri Seviyelerine Etkisi PDF İndirme Alanı

Sosyal Beceri Eğitiminin Gençlerin Sosyal Beceri Seviyelerine Etkisi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Sosyal Beceri Eğitiminin Gençlerin Sosyal Beceri Seviyelerine Etkisi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Sivil Toplum ve Baskı Grupları PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.