Sınırlar ve Kardeşler İran ve Azerbaycanlı Kimliği PDF İndir

Sınırlar ve Kardeşler İran ve Azerbaycanlı Kimliği kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Sınırlar ve Kardeşler İran ve Azerbaycanlı Kimliği kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Sınırlar ve Kardeşler İran ve Azerbaycanlı Kimliği PDF Kitap Bilgisi

Farklı kültürler arasındaki ideolojik hareketlilik, karşıtlık ve uzlaşma merkezi konumundaki bir bölgede yaşayan Azerbaycanlılar,19. yüzyılın ikinci yarısına kadar Türk, İranlı veya Müslüman kimlikleri arasına kesin çizgiler koymazken,19. yüzyılın sonlarına doğru farklı bir Azerbaycanlı ulusal kimliği ortaya çıkmaya başladı ve bu ortak kimlik siyasal bir güç ve bir mücadele alanı durumuna geldi.20. yüzyılın başında Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşü sonucu Müslüman ve Osmanlı kimliklerinin z ayıflayarak Türk devlet kimliğinin ortaya çıkması ve İran’ın devlet kimliğindeki değişim, Azerbaycanlı kimliği konusundaki tartışmayı şiddetlendirdi.

Tarihçiler arasında tarihi sınırları hakkında kesin bir fikir birliği olmayan Azerbaycan’ın kimlik sorunu, İran milliyetçiliği, Azerbaycan milliyetçiliği ve Türkçülük ideolojilerinin destekçileri tarafından sürekli manipüle edilmiş bir olgudur.

Kimlik türlerini, üzerine kurulu olduğu farklı kimlikleri bir araya getiren ulusal kimlik, doğuştan gelen ve yetiştiriliş biçimiyle pekiştirilen özelliklerden kaynaklanan etnik kimlik ve varlığını ulusal kimlik üzerine inşa eden devlet kimliği olarak ele alan Brenda Shaffer bu çalışmasında, Azerbaycanlı kimliğini tarihten günümüze gelen süreç içinde, köken, kültür, din, dil, siyaset ve nüfus dağılımı çerçevesinde incelerken, siyasi ve edebi süreli yayınlardan ve radyo ve televizyon yayınlarından da örnekler vererek, Azerbaycanlı kimliği üzerine son yıllarda yapılmakta olan tartışmaları gözler önüne seriyor.

Sınırlar ve Kardeşler İran ve Azerbaycanlı Kimliği PDF İndirme Alanı

Sınırlar ve Kardeşler İran ve Azerbaycanlı Kimliği Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Sınırlar ve Kardeşler İran ve Azerbaycanlı Kimliği Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Piyes Yazma Sanatı PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.