Sinema ve Mit : 50 Unutulmaz Filmin Mitolojik Yapısı (Karton Kapak) PDF İndir

Sinema ve Mit : 50 Unutulmaz Filmin Mitolojik Yapısı (Karton Kapak) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Sinema ve Mit : 50 Unutulmaz Filmin Mitolojik Yapısı (Karton Kapak) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Sinema ve Mit : 50 Unutulmaz Filmin Mitolojik Yapısı (Karton Kapak) PDF Kitap Bilgisi

Tristan ve İsolde’un trajik aşkını hatırlayan var mı? Oysa sinemaseverler Rick ve Ilsa’nın Kazablanka’da anlatılan yasak aşkını çok iyi hatırlayacaktır. Eski mitlerle olan bağımız belki kayboldu ama yenileri senaristlerin kaleminden çıkıp sinema filmleri aracılığıyla hayat bulmaya devam ediyor.
      
Üniversitede yirmi yılı aşkın bir süredir senaryo yazarlığı dersleri veren hikâye ve senaryo danışmanı Stuart Voytilla, günümüz filmlerinin mit yaratım geleneğinin bir parçası olduğunu ve bir senaristin elindeki bu yaratım gücüne sarılmasının artık daha da önem kazandığını söylüyor. Bu kitapta, sinema tarihinde iz bırakmış 50 filmin mitolojik çözümlemesini yaparken bilim kurgudan korkuya, maceradan romantik komedi ve Western’e kadar birçok farklı türe uzanarak hikâye anlatıcısının hikâyenin ihtiyaçlarını anlayıp buna göre harekete geçmesini sağlayacak araçlar sunuyor.
       
Bu süreçte, hikâye anlatıcılığının altın anahtarı sayılan Kahramanın Yolculuğu metaforunun yaratıcısı Joseph Campbell’ın ve bu metaforu sinema alanının özgün koşullarına uyarlayan Christopher Vogler’ın izinden gidiyor. Senaristler kadar yalnızca film izlemeyi sevenler için de zevkle okunacak bir kaynak…

Sinema ve Mit : 50 Unutulmaz Filmin Mitolojik Yapısı (Karton Kapak) PDF İndirme Alanı

Sinema ve Mit : 50 Unutulmaz Filmin Mitolojik Yapısı (Karton Kapak) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Sinema ve Mit : 50 Unutulmaz Filmin Mitolojik Yapısı (Karton Kapak) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.