Silivrim Kaymak (Ciltsiz) / Türkiye'nin Yoğurtları PDF İndir

Silivrim Kaymak (Ciltsiz) / Türkiye'nin Yoğurtları kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Silivrim Kaymak (Ciltsiz) / Türkiye'nin Yoğurtları kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Silivrim Kaymak (Ciltsiz) / Türkiye'nin Yoğurtları PDF Kitap Bilgisi

Silivri ateş yoğurdu, Kanlıca yoğurdu, Trabzon’un külek yoğurdu, Bolu’nun keşi, Kilis Yörük yoğurdu, Tatar kozalak yoğurdu, Denizli’nin yanık yoğurdu, Burdur’un kese yoğurdu, Beşikdüzü’nün yoğurt kesmesi, Sivas’ın peskütanı, Kars’ın kremalı kurutu, Hatay’ın tuzlu yoğurdu, Gesi’nin dorak yoğurdu, Muğla’nın kırktokmağı…

Silivrim Kaymak! Türkiye’nin Yoğurtları Edirne’den Batman’a, Eskişehir’den Gaziantep’e yurdumuzun her yöresinde üretilen,
tüketilen, kimi zaman yemeklere eşlik eden, lezzete lezzet katan, kimi zaman ilaç olup hastalara şifa veren, yeri geldiğinde çorba olup karın doyuran, ayran olup serinleten “millî yiyeceğimiz” yoğurdun geçmişten modern zamanlara uzanan evrelerini, katettiği yolu izliyor.

Artun Ünsal daha önce Süt Uyuyunca, Nimet Geldi Ekine ve Ölmez Ağacın Peşinde’de peynirin, ekmeğin ve zeytinin kültür tarihimizdeki yerini anlatmıştı. Silivrim Kaymak!’ta da soframızın vazgeçilmezi, ömür uzatan yoğurdu ele aldı. Silivrim Kaymak! Türkiye’nin Yoğurtları’na Cemal Emden fotoğraflarıyla katkıda bulundu.

Silivrim Kaymak (Ciltsiz) / Türkiye'nin Yoğurtları PDF İndirme Alanı

Silivrim Kaymak (Ciltsiz) / Türkiye'nin Yoğurtları Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Silivrim Kaymak (Ciltsiz) / Türkiye'nin Yoğurtları Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.