Sermayenin Mikropolitikası & Şimdiki Zamanın Tarihöncesi ve Marx PDF İndir

Sermayenin Mikropolitikası & Şimdiki Zamanın Tarihöncesi ve Marx kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Sermayenin Mikropolitikası & Şimdiki Zamanın Tarihöncesi ve Marx kitabının yayın dili orjinal dilinde basılmış olabilir. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Sermayenin Mikropolitikası & Şimdiki Zamanın Tarihöncesi ve Marx PDF Kitap Bilgisi

Bugün kapitalist üretim tarzı ile öznelliğin üretimi arasında nasıl bir ilişki var? Bu ilişkiyi birini diğerine indirgemeden veya insan doğası gibi belirsiz bir kavrama yaslanmadan nasıl açıklayabiliriz? Jason Read tam da bu sorulara yanıt arıyor. Marx’ı Marx’a karşı okuyan yazar kavramların gerilim ve temas noktalarında bulduğu ipuçlarıyla, öznelliğin üretimine dair bir düşünce inşa etmeye çalışıyor. Bunun için de Foucault’dan Althusser ve Balibar’a, Rancière’den Negri, Tronti ve Virno’ya kadar pek çok düşünürün metinlerinden yararlanıyor.

Read geleceğin karşı konulmaz yasalar tarafından önceden tayin edilmediğini, şimdiyi kuran arzu, emek ve ihtiyaçlar çokluğunun antagonist gücüne ve olumsallığına açık olduğunu gösteriyor. Böylece, her tür devrimci nostaljiden uzak bir şekilde, günümüze hâkim olan karamsarlığa karşı işleyen bir perspektif kuruyor.

Sermayenin Mikropolitikası & Şimdiki Zamanın Tarihöncesi ve Marx PDF İndirme Alanı

Sermayenin Mikropolitikası & Şimdiki Zamanın Tarihöncesi ve Marx Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Sermayenin Mikropolitikası & Şimdiki Zamanın Tarihöncesi ve Marx Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.