Sanayi 4.0 İçin Hazırlık ve Olgunluk Endeksi Modeli Geliştirilmesi PDF İndir

Sanayi 4.0 İçin Hazırlık ve Olgunluk Endeksi Modeli Geliştirilmesi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Sanayi 4.0 İçin Hazırlık ve Olgunluk Endeksi Modeli Geliştirilmesi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Sanayi 4.0 İçin Hazırlık ve Olgunluk Endeksi Modeli Geliştirilmesi PDF Kitap Bilgisi

Sanayi 4.0, ile ilgili teknolojiler, sanayiyi köklü bir şekilde değiştirmektedir. Sanayi 4.0 kullanımında ürünün pazara sunulma süresinin hızlandırılması ve maliyetlerinin azaltılması gibi pek çok önemli neden vardır.

İşletmeler; Sanayi 4.0 seviyelerini belirlemek, ihtiyaçlarını değerlendirebilmek, kendilerini rakipleriyle kıyaslamak, plan ve stratejilerini doğru belirlemek için olgunluk ve hazırlık modellerine gereksinim duymaktadırlar. Geliştirilen SANOL Sanayi 4.0 olgunluk modeli aracılığıyla mevcut modellerin ve araçların genişletilmesi amaçlanmaktadır. Çalışmanın sonucunda, uygulanan test ile sanayideki bir işletmenin altı boyut için puanı ve genel puanı çıkarılmaktadır. İşletmenin, Sanayi 4.0’a geçişte, olgunluğu, bu endeks sayesinde sayısal bir şekilde ifade edilebilecektir. İşletmelerin zayıf ya da güçlü yönleri belirlenebilecektir.

İşletmelerin dijital dönüşüm olgunluğunu ölçmek için geliştirilen SANOL olgunluk modeli, altı farklı boyut kullanılarak sağlıklı bir ölçüm yapmaktadır. Modeldeki boyutların ağırlığını belirlemek için AHP kullanılmıştır. Geliştirilen SANOL olgunluk modeli boyutları ve alt boyutları belirlenirken kapsamlı bir kaynak araştırması yapılmış, ardından uzman görüşleri alınmış ve boyut ağırlıkları geçerliliği için de AHP kullanılmıştır. Modelin uygulanması için oluşturulan anket, çok sayıda işletme ile yüz yüze görüşmeler yapılarak, sorular sürekli güncellenerek oluşturulmuştur. Anket yanıtlarından yola çıkarak her işletme için toplam puan ve altı boyut puanı hesaplanmış, her işletmenin Sanayi 4.0’a geçiş olgunluğu puanlamasını sağlayan model, işletmelerin güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca işletmelere, aldıkları puanlara göre önemli bazı önerilerde bulunulabilmektedir.

Sanayi 4.0 İçin Hazırlık ve Olgunluk Endeksi Modeli Geliştirilmesi PDF İndirme Alanı

Sanayi 4.0 İçin Hazırlık ve Olgunluk Endeksi Modeli Geliştirilmesi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Sanayi 4.0 İçin Hazırlık ve Olgunluk Endeksi Modeli Geliştirilmesi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.