Ruh Nedir? PDF İndir

Ruh Nedir? kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Ruh Nedir? kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Ruh Nedir? PDF Kitap Bilgisi

İnsandaki cismâniyetin arkasında, onun kayyûmu1 olan bir mânâ âlemi mevcuttur. Yalnız başına hiçbir kemâl taşımayan o cansız madde, o basit unsurlar, feyze mahal, kemâle müstaid,2 cemâle âşık, hayata hâhiş-ger3 bir mânevî mahiyet ile semâlara yükselir, âlemin esrar ve hakikatini araştırır. Madde ile et, kan, pıhtı ile kabul-ü telif olmayan o mahiyet o derece mânidar, hassas ve güzeldir ki, lisan onu tavsiften4 âciz kalır. O mahiyette sürur ve sevgi vardır. Onda sonsuzluk arzusu, ebediyetle kucaklaşma iştiyakı, uçsuz bucaksız emeller vardır. Onda can, hareket, iştiyak ve aşk vardır. Ve nihayet, onda îman ve irfana, mârifet ve muhabbete, havf ve recâya5 istidat6 vardır. O mahiyet ise ruhtur.

Ruh Nedir? PDF İndirme Alanı

Ruh Nedir? Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Ruh Nedir? Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.