Roma Hukuku'nda ve Günümüz Türk Hukuku'ndaeser Sözleşmeleri PDF İndir

Roma Hukuku'nda ve Günümüz Türk Hukuku'ndaeser Sözleşmeleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Roma Hukuku'nda ve Günümüz Türk Hukuku'ndaeser Sözleşmeleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Roma Hukuku'nda ve Günümüz Türk Hukuku'ndaeser Sözleşmeleri PDF Kitap Bilgisi

Birinci bölümde Roma Hukuku’nda yer alan sözleşmeler, sözleşme türleri ve Roma Hukuku’nda eser sözleşmesine ilişkin genel bilgilere yer verilmiştir. Buna göre bu bölümde Roma Hukuku’nda eser sözleşmesinin tanımı, hukuki niteliği ve unsurlarına değinilmiştir.

İkinci bölümde ilk olarak Türk Hukuku’nda eser sözleşmesinin tanımı ve eser sözleşmesine yönelik görüşler incelenmiştir. Eser sözleşmesine yönelik görüşler, sözleşme konusunun maddi varlıklar için olması görüşü, sözleşme konusunun gayrimaddi varlıklar için kabul eden görüş ve sözleşme konusunun maddi varlıkların yanı sıra ancak belirli şartlarda gayri maddi malları da kapsadığı yönündeki görüş şeklinde üç ana başlıkta ele alınmıştır. Ardından bu bölümde eser sözleşmesinin kurulması için gerekli unsurlar irdelenmiştir. Nitekim bu unsurlar eser, bedel, taraflar arasında anlaşma ile eser sözleşmesinin hukuki niteliği ve şekilsel niteliğini kapsamaktadır. Daha sonra bu bölümde eser sözleşmesinin taraflarına ilişkin bilgilere yer verilmiştir. Son olarak eser sözleşmesi; satım, vekatlet, hizmet ve yayım sözleşmesi ile karşılaştırılmış olup, benzerlikleri ve farklılıkları ortaya konulmuştur.
Çalışmanın üçüncü bölümünde ise Roma Hukuku’nun eser sözleşmesi anlayışı ile Türk Hukuku’nun eser sözleşmesi anlayışı karşılaştırılmıştır.

Roma Hukuku'nda ve Günümüz Türk Hukuku'ndaeser Sözleşmeleri PDF İndirme Alanı

Roma Hukuku'nda ve Günümüz Türk Hukuku'ndaeser Sözleşmeleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Roma Hukuku'nda ve Günümüz Türk Hukuku'ndaeser Sözleşmeleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.