Postmodernizmin Poetikası & Tarih, Teori, Kurgu PDF İndir

Postmodernizmin Poetikası & Tarih, Teori, Kurgu kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Postmodernizmin Poetikası & Tarih, Teori, Kurgu kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Postmodernizmin Poetikası & Tarih, Teori, Kurgu PDF Kitap Bilgisi

Hutcheon’ın gösterdiği üzere çağdaş kültürel söylemdeki postmodern, kendi mekanizmasını somutlaştırmış durumdadır ve bu somutluk postmodernin süreksizliği, çeşitliliği ve temsiliyetçi olmayan karakterini ön plana çıkararak bizi ikna edebilecek bir “gerçek dış dünya” olduğunu reddediyor.
Prof. Diane Hoeveler, Marquette University, Wisconsin
Postmodernizmin Poetikası, güncel edebiyat ve sanatın her türlüsüyle ilgilenen herkes için oldukça önemli bir okumadır.
Geoff Wade, Reviewing Psychology
Hutcheon’ın bu çalışması, postmodernin, tarihi ve kurguyu bir sorun olarak ele almasının kontrollü bir şekilde gerekçelendirilmiş zekice bir savunmasıdır. Dolayısıyla, günümüzde postmodernist kültürün durumu ve değeri üzerine odaklanan tartışmalarla ilgilenen herkes tarafından okunmalıdır.
Peter Kitson, Notes & Queries
Bugün Türkçede postmodern üzerine pek çok çalışma bulunmaktadır. Fakat pek azı Hutcheon’ın bu eseri kadar temellendirici ve konuyu derinlemesine, çok yönlü ele alabilme becerisine sahiptir. Hutcheon, konuya mimariden müziğe, videoya, resme, dansa, heykele, filme kadar giden geniş bir perspektiften bakmakla kalmıyor, aynı zamanda postmodernin parodiyle, modernizmle, merkez düşüncesiyle, güç ve iktidarla, tarih ve tarihyazımıyla, özne algısıyla, söylemle ilişkisine de geniş çerçevede temas ediyor.
Prof. Dr. Yunus Balcı

Postmodernizmin Poetikası & Tarih, Teori, Kurgu PDF İndirme Alanı

Postmodernizmin Poetikası & Tarih, Teori, Kurgu Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Postmodernizmin Poetikası & Tarih, Teori, Kurgu Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.