Politik Nihilizm PDF İndir

Politik Nihilizm kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Politik Nihilizm kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Politik Nihilizm PDF Kitap Bilgisi

Nietzscheci perspektifle değerlendirildiğinde politik nihilizm Badiou’nun iyinin ve kötünün aşağısı olarak kavramlaştırdığı günümüz dünyasındaki yaşama karşılık gelir. Nietzsche’de son insanın konformizmi, Heidegger’de ise Varlık’ın unutulmasının da unutulması ile karakterize edilen bu yaşamda nihilizm her hareketi kendi mantığına tabi kılmak suretiyle neyin iyi, neyin kötü olduğu hususunu anlamsız hale getiren “düzen” olarak deneyimlenir. Uyumun insanın varlığını sürdürmesinin olmazsa olmaz koşulunu oluşturduğu ve değer yargılarının bir hükmünün olmadığı bu düzende varlık koşulunu değerin oluşturduğu insan insan-hayvana, bir değerler birlikteliğine karşılık gelen topluluk ise yığına dönüşmüştür. İyinin ve kötünün aşağısı, yalnızca insan ve topluluğun değil politikanın da sonuna işaret eder. Her şey gibi politika da düzenin rasyonel mantığına tabi hale geldiği için değişim ve dönüşümün imkânını oluşturma, yani yön tayin edebilme vasfını kaybederek hiçleşir. Hedeflerin rasyonel kesinliğinin kutsandığı ve bu hedeflerin tartışılmasının irrasyonel olarak görüldüğü günümüz dünyasında politika, iyi ve kötü olan karşısında kayıtsızdır. Masum insanların bombalanarak öldürülmesinin ya da insanların büyük bir bölümünün açlık sınırında yaşamasının politik karar alıcılar açısından bir önemi yoktur. Politik karar alıcılar, politik rasyonalite gereği güçlü olanla müttefik olmak, ekonomik rasyonalite gereği verimliliği maksimize edici programları uygulamak durumundadırlar.

Politik Nihilizm PDF İndirme Alanı

Politik Nihilizm Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Politik Nihilizm Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.