Piyasa Hukukunun İnşası & Zorunlu Arabuluculuk PDF İndir

Piyasa Hukukunun İnşası & Zorunlu Arabuluculuk kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Piyasa Hukukunun İnşası & Zorunlu Arabuluculuk kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Piyasa Hukukunun İnşası & Zorunlu Arabuluculuk PDF Kitap Bilgisi

İki bölümden oluşan bu çalışma, neoliberal emek siyasetini esasen hukuka ve yargıya müdahale dinamikleri üzerinden okumaya çalışmaktadır. Bu bağlamda ilk bölüm, ‘çıkarlar alanını’ oluşturan iş mevzuatının çeşitli düzenlemelerle ‘işletme hukukuna’ dönüştürülmesine ışık tutmakta; sermayenin talepleri doğrultusunda güç kazanan kuralsızlaştırma pratikleri inceleme konusu edilmektedir.
 
İkinci bölüm ise ‘haklar alanını’ oluşturan veya ‘kazanılmış hak’ statüsü taşıyan, bugüne kadar bağımsız yargının meselesi olmuş bir işleyişin dönüşüm hikâyesini aktarmaya çalışmaktadır. Bu bağlamda iş uyuşmazlıklarında zorunlu arabuluculuğu gündeme getiren düzenlemeler tartışma zemine çekilerek sınıfsal kazanımların özelleştirilmiş yargı marifetiyle piyasalarca geri alınma formülünü deşifre etmeye çalışmaktadır. Kısacası, iki bölüm birlikte okunduğunda görülmektedir ki, hukuk dolayımıyla yürüyen çelişkileri besleyen temel dinamik bir sınıf çelişkisi sorunudur.

Piyasa Hukukunun İnşası & Zorunlu Arabuluculuk PDF İndirme Alanı

Piyasa Hukukunun İnşası & Zorunlu Arabuluculuk Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Piyasa Hukukunun İnşası & Zorunlu Arabuluculuk Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Devrimleri Yazmak & Tunus'tan Suriye'ye Arap İsyanından Sesler PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.