Pili Adrianupoleos'tan Edirnekapı'ya & Unutulmuş Bir Bizans Semtinin Hikayesi PDF İndir

Pili Adrianupoleos'tan Edirnekapı'ya & Unutulmuş Bir Bizans Semtinin Hikayesi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Pili Adrianupoleos'tan Edirnekapı'ya & Unutulmuş Bir Bizans Semtinin Hikayesi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Pili Adrianupoleos'tan Edirnekapı'ya & Unutulmuş Bir Bizans Semtinin Hikayesi PDF Kitap Bilgisi

Orhan Türker önceki çalışmalarında bizi, bugün bu özelliklerini büyük oranda kaybetmiş ancak 20. yüzyılın ortalarına kadar geleneksel sosyal ve etnik yapısını koruyan, çokuluslu Osmanlı İstanbulu’nun Kurtuluş, Samatya, Adalar, Galata gibi Rum ağırlıklı semtlerine götürmüş, yakın geçmişte yaşanan köklü değişimleri gözler önüne sermişti. Sıra, yine unutulmuş bir başka Bizans semti olan Edirnekapı bölgesine geldi.
Rum varlığı Fetih’ten sonraki ilk yüzyıldan sonra hiçbir zaman Türk nüfusu aşan bir üstünlük göstermese de Edirnekapı, 20. yüzyılın ortalarına kadar Türklerle Rumların ya da Müslümanlarla Hıristiyanların yan yana yaşadığı bir bölge olmuştur. Ne yazık ki sonunda, diğer kadim Rum semtleriyle aynı kaderi paylaşmış, 1960’lardan sonra Rum nüfus eriyip yok olmuştur.
Osmanlı İstanbulu’nun gözlerden ırak bu semti günümüzde, sınırları içerisinde barındırdığı Bizans ve Osmanlı mimari yapılarıyla giderek bir cazibe merkezi haline gelmektedir.
Pili Adrianupoleos’tan Edirnekapı’ya unutulmuş bir Bizans semtinin hikâyesini anlatıyor.

Pili Adrianupoleos'tan Edirnekapı'ya & Unutulmuş Bir Bizans Semtinin Hikayesi PDF İndirme Alanı

Pili Adrianupoleos'tan Edirnekapı'ya & Unutulmuş Bir Bizans Semtinin Hikayesi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Pili Adrianupoleos'tan Edirnekapı'ya & Unutulmuş Bir Bizans Semtinin Hikayesi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Bitki Sistematiği PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.