Öykü Terimleri Sözlüğü PDF İndir

Öykü Terimleri Sözlüğü kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Öykü Terimleri Sözlüğü kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Öykü Terimleri Sözlüğü PDF Kitap Bilgisi

Öykü Terimleri Sözlüğü; teknikler, yönelimler, kavramlar ve teorilerden oluşan meseleleri tartışarak öykünün kullanışlı bir “cep kılavuzu” olmayı hedefliyor.
 
Necip Tosun, kitap boyunca şu sorunun cevabını arıyor: Öykü nasıl işler? Bir eser yaratıcılığını neye borçludur, hangi özellikleri onu kalıcı hâle getirir, bizi büyüleyen öykülerin içine ne konur, iyi öykü neyden yapılır gibi soruların peşinde, okuru öykü türünün doğasına dair yeni bir yolculuğa çağırıyor. Diğer yandan öykünün estetik, kurgusal arka planını, temel ilkelerini açıklayıp örnekleyerek, tarihsel serüvenini ortaya koyuyor ve öykünün kavram/terim haritasının izlerini sürüyor.
 
Bu sözlük, öykünün tematik serüveninden çok, teknik serüvenini incelemeye tabi tutarken; öyküyü ilgilendiren her bir kavramı ve terimi değişik bakış açıları, tarihsel süreçleri ve güncel bağlamlarıyla okuyuculara tanıtıyor. Dikkatli okurlar, çalışmada içten içe bilinçli bir “Türk Öykü Antolojisi”yle birlikte bir “Dünya Öykü Antolojisi” de oluşturulduğunu görecekler. Yazar aynı zamanda, Türk ve dünya öykücülüğünün “iyi öyküleri”ni özenle seçip bir kavramla ilişkilendirerek geniş bir öykü okuma listesi çıkarıyor.

Öykü Terimleri Sözlüğü PDF İndirme Alanı

Öykü Terimleri Sözlüğü Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Öykü Terimleri Sözlüğü Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.