Osmanlı Türkçesindeki Arapça-Farsça Sesdeş Kelimeler Dizini PDF İndir

Osmanlı Türkçesindeki Arapça-Farsça Sesdeş Kelimeler Dizini kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Osmanlı Türkçesindeki Arapça-Farsça Sesdeş Kelimeler Dizini kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Osmanlı Türkçesindeki Arapça-Farsça Sesdeş Kelimeler Dizini PDF Kitap Bilgisi

Sesteş kelimeler hemen hemen her dilde mevcuttur. Dilimizde Arapça-Farsça kelimeler hâlâ kullanılmaktadır. Bunların çoğu dilimizdeki seslendirme (telaffuz) şekilleri oldukça farklıdır. Dil ve edebiyat, kültür zevki olmadan bu tür kelimeler üzerinde hâkimiyet kurmak pek mümkün görünmemektedir. Medya ve basından da takip edildiğine göre kültürümüzü ayakta tutan temel unsur dilimizdir. Malumdur ki dil millet olma vasfının birinci unsurudur. Dilini kaybeden her şeyini kaybeder. Buna, tarihte geçen yaşanmış örnekler verilebilir. Meselâ XI. yüzyılda İslavların emri altına giren Bulgar Türklerinin uğradıkları kültür değişimi, bunun tipik bir örneğidir. Yine Gagavuz Türklerinin bugüne kadar vermiş oldukları mücadele de bunun başka bir örneğidir. Esaretle Slavların idaresi altına girdikleri zaman ve Hristiyanlığı da din olarak kabul etmeleri karşısında kilisede dualarını Türkçe yapma şartını kabul ettirmişler. Bugüne kadar 150.000’i geçen nüfuslarıyla bugüne gelebilmişlerdir. Onun için dil, millet olma vasfının birinci temel unsuru dildir. Dilini kaybeden dinini, tarihini, gelenek ve göreneklerini yani her şeyini kaybeder.
“Osmanlı Türkçesindeki Arapça-Farsça Sesteş Kelimeler Dizini “, Kültürümüzün gelişmesi ve kelime hazinemizin doğru öğrenilmesi hususunda daha dikkatli davranmamızın gerekliliğine inancımızın sarsılmaması ve geleceğimize daha güzel ve doğru bir anlayışla ulaşabilme gayreti içinde olduğumuzu göstermek açısından önemli olduğu kanaatindeyiz.

Osmanlı Türkçesindeki Arapça-Farsça Sesdeş Kelimeler Dizini PDF İndirme Alanı

Osmanlı Türkçesindeki Arapça-Farsça Sesdeş Kelimeler Dizini Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Osmanlı Türkçesindeki Arapça-Farsça Sesdeş Kelimeler Dizini Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  A Kristevan Reading Of George Eliot’s Early Novels PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.