Orta Asya’nın Muhtasar Tarih Atlası PDF İndir

Orta Asya’nın Muhtasar Tarih Atlası kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Orta Asya’nın Muhtasar Tarih Atlası kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Orta Asya’nın Muhtasar Tarih Atlası PDF Kitap Bilgisi

Palgrave atlas serisinden Orta Asya’nın Muhtasar Tarih Atlası eserinde Rafis Abazov, Orta Asya’nın kadim devirlerden günümüze kadar değişen panoramasını çizer. İpek Yolu’nun teşekkülüyle başlayan ticari hareketlilikten günümüz demiryolu ve ulaşım yollarına, Maveraünnehir’deki ilmî-kültürel atmosferden ticari-jeopolitik çıkar çatışmalarına ve müşterek kültürden ayrılan sınırlara kadar incelenen bölge, 50 haritada mercek altına alınıyor.
MÖ 6. yüzyıldan başlayarak Komünizm sonrası kurulan bağımsız devletlerin ortaya çıktığı devre kadar uzun bir dönemin haritasını çıkaran bu atlas; Orta Asya’yı fiziki, dinî, siyasi, demografik, kültürel ve doğal kaynaklar çerçevesinde inceliyor. Bu coğrafyanın geçirdiği evreleri; Büyük İskender’in Hindistan güzergâhında Perslerle yaptığı savaşlardan bölgede kurulan Sâmânîler, Selçuklular, Moğollar, Hanlıklar ve Sovyetlere kadar inceleyen yazar, 20. yüzyılda bağımsızlığını kazanan Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan ile Türkmenistan devletleri üzerinden “muhtasar” bir şekilde ele alıyor.
Orta Asya dünya tarihinde nasıl bir rol oynadı ve bugün hangi rolü üstlenmektedir? Tarihî süreçte Orta Asya devletleri dünya güçleri ile nasıl ilişkiler kurdu? Coğrafi konumu, bölgenin iktisadi gelişimine nasıl etki etmektedir? Okunması kolay bu haritalar serisi, Orta Asya bölgesinin jeopolitik ve jeoekonomik hareketliliklerini, zengin ve girift tarihini açıklamak amacıyla hazırlanmıştır.

Orta Asya’nın Muhtasar Tarih Atlası PDF İndirme Alanı

Orta Asya’nın Muhtasar Tarih Atlası Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Orta Asya’nın Muhtasar Tarih Atlası Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.