Müziğin Kadim Yolculuğu & Tarih Öncesinden Günümüze Harmoninin Hikayesi PDF İndir

Müziğin Kadim Yolculuğu & Tarih Öncesinden Günümüze Harmoninin Hikayesi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Müziğin Kadim Yolculuğu & Tarih Öncesinden Günümüze Harmoninin Hikayesi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Müziğin Kadim Yolculuğu & Tarih Öncesinden Günümüze Harmoninin Hikayesi PDF Kitap Bilgisi

Müzik, gözle görülmeyen ancak etkileri çok derin hissedilen bir olgu olarak insan için her zaman merak konusu olmuştur. İşin ilginç yanı, -kendi ifadelerine bakılırsa- birçok müzisyenin deneyimi, mistiklerin deneyimleriyle paralellik göstermektedir. Bunun temel nedeni, insanın iç ve dış dünyası arasındaki ilişkide saklıdır. Bu iki dünyaya ait iki farklı zaman algısı bulunur. İçsel zaman, psikolojik zaman olarak da tanımlanabilir. Dışsal zaman ise objektif zaman olarak adlandırılır ve saatin de bunu göstermesi beklenir.

Kitap, gökbilim ve müziğin aynı ortak kökenden ortaya çıktığını işaret ediliyor. Tarih öncesi dönemlerden kalma bir bilginin, farklı alanlardaki uygulamaları olduğu vurgulanarak, müziğin tarihsel yolculuğuna ilgi çekici bir kapı aralıyor.

Müziğe farklı bakış açılarıyla yaklaşman; matematiksel hesaplar ve canlılar üzerindeki etkisi hakkında yazdıkların, müziğin “ses” dışındaki etkisi için önemli bir katkıdır. Ayrıca kitabınız bu konuyla ilgili olan okuyuculara bir öncü olabilecek nitelikte. Çalışmalarını gönülden kutlarım…

– Ercan Irmak, Neyzen

İşitsel algımızın evrimi ve hatta kalıtsal mirasımızdan önceki kodlara değinilmiş bu kitapta müziğin mitolojisi ile fütürolojisi aynı anda anlatılıyor. Okuduktan sonra seslere kulak kabartıp armoni ismini taktığımız, kozmik mucizeden payınıza vahiyler arayacaksınız!

Cihan Gülbudak, Ses Mühendisi ve Teremin Sanatçısı

Müziğin Kadim Yolculuğu & Tarih Öncesinden Günümüze Harmoninin Hikayesi PDF İndirme Alanı

Müziğin Kadim Yolculuğu & Tarih Öncesinden Günümüze Harmoninin Hikayesi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Müziğin Kadim Yolculuğu & Tarih Öncesinden Günümüze Harmoninin Hikayesi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Duruş & Gençlerle Yüz Yüze PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.