Mustafa Kemal'in Uçakları & Türkiye'nin Uçak İmalat Tarihi (1923-2013) PDF İndir

Mustafa Kemal'in Uçakları & Türkiye'nin Uçak İmalat Tarihi (1923-2013) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Mustafa Kemal'in Uçakları & Türkiye'nin Uçak İmalat Tarihi (1923-2013) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Mustafa Kemal'in Uçakları & Türkiye'nin Uçak İmalat Tarihi (1923-2013) PDF Kitap Bilgisi

Türkiye’de havacılık eğitimi görenler, ilk uçağın 1903’te ABD’de Wright kardeşler tarafından uçurulduğunu; Wright ve Lockheed kardeşlerin, Boeing’in, Douglas’ın, Bleriot’nun, Bristol’ün öncü havacılar arasında yer aldığını öğrenir. Vecihi Hürkuş’un 28 Ocak 1925’te motoru dışında her şeyiyle kendi ürettiği uçağıyla Gaziemir’de ilk deneme uçuşunu yaptığını, Hürkuş’un yanı sıra Nuri Demirağ’ın, Selahattin Alan’ın, Ali Yıldız’ın ve THK çalışanlarının ürettikleri uçaklarla kırdıkları rekorları az sayıdaki meraklının dışında bilense neredeyse yoktur… Mustafa Kemal’in Uçakları, Cumhuriyet’in ilk yıllarından başlayarak kurulan pek çok fabrikanın 1923-1950 döneminde 400’e yakın farklı tip ve modelde uçak üretir hale gelişinin öyküsünü, dünya havacılık tarihindeki yerine oturma gayretiyle kaleme alınmış bir çalışma. İsmail Yavuz bu fabrikaların niye kapatıldığı sorusuna cevap bulmaya çalışırken, bu unutulmuş geleneğin üzerine inşa edilen TUSAŞ’ı da butarihe eklemliyor.

Mustafa Kemal'in Uçakları & Türkiye'nin Uçak İmalat Tarihi (1923-2013) PDF İndirme Alanı

Mustafa Kemal'in Uçakları & Türkiye'nin Uçak İmalat Tarihi (1923-2013) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Mustafa Kemal'in Uçakları & Türkiye'nin Uçak İmalat Tarihi (1923-2013) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Porselen Peri PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.