Modern Çağ’da Savaş ve Diplomasi PDF İndir

Modern Çağ’da Savaş ve Diplomasi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Modern Çağ’da Savaş ve Diplomasi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Modern Çağ’da Savaş ve Diplomasi PDF Kitap Bilgisi

Bu kitap, iki ana başlık altında 12 bölümden oluşuyor. Konularında uzman, farklı disip – linlerden akademisyenlerin hazırladığı yazıların ilk sekizi, 1815 Viyana Kongresi’nden günümüze kadar geçen süreçte diplomatik gelişmeleri açıklıyor. Son dört çalışma ise diplomasinin kamu, kent, enerji gibi farklı sahalarda uygulama alanlarını detaylı olarak ele alıyor. Tüm yazılar birbirinden bağımsız birer makale olarak kaleme alınmış olmakla birlikte, çalışmaların toplamı Modern Çağ’da savaş ve diplomasiyi, diplo – masinin farklı uygulama alanlarını bir bütün olarak gözler önüne seriyor. Mehmet Alaaddin Yalçınkaya Viyana Kongresi’nden 1830 İhtilali’ne kadar geçen periyotta modern diplomasiye açılan yolu ortaya koyuyor. Ahmet Dönmez, 1830 ve 1848 İhtilalleri arasındaki dönemde yaşanan siyasi, askerî ve diplomatik olaylar çerçeve – sinde Viyana düzeninin çöküşünü açıklıyor. Adil Calap, 1850 yılından 1875 yılına kadar geçen yıllardaki savaş diplomasisini ayrıntılı bir şekilde inceliyor. Necmettin Alkan, 1876 yılından Birinci Dünya Savaşı’nın başlamasına kadar geçen dönemde modern diplomasinin zihniyeti, kurumları ve uygulamasını ele alıyor. Musa Kılıç, Birinci Dünya Savaşı; Nezihe Selcen Korkmazcan ise İkinci Dünya Savaşı diplomasisini gözler önüne seriyor. Evren Küçük, Soğuk Savaş dönemindeki diplomasiyi açıklıyor. Ayşe Ömür Atmaca, Soğuk Savaş’tan günümüze değişen dünyadaki diplomatik gelişmeleri ortaya koyuyor. Esra Banu Sipahi ve Bahar Özsoy, kent diplomasisinin ortaya çıkışını ve gelişimini çalışmasının merkezine oturtuyor. Dicle Korkmaz, enerji diplomasisini kavramsal olarak ortaya koyarak uygulama alanlarını açıklıyor. Selçuk Kahraman ve Önder Kutlu kamu diplomasisini çok yönlü olarak inceliyor. Gülşah Köprülü ve Murat Çemrek ise küreselleşen dünyada diplomasinin geçirdiği dönüşümü sorguluyor.
 
Ahmet Dönmez, Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Tarih Bölümünde öğretim üyesi

Modern Çağ’da Savaş ve Diplomasi PDF İndirme Alanı

Modern Çağ’da Savaş ve Diplomasi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Modern Çağ’da Savaş ve Diplomasi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.