Meraklısına Toplumsal Cinsiyet(ler) PDF İndir

Meraklısına Toplumsal Cinsiyet(ler) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Meraklısına Toplumsal Cinsiyet(ler) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır.. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Meraklısına Toplumsal Cinsiyet(ler) PDF Kitap Bilgisi

Meraklısına Toplumsal Cinsiyet(ler), hem büyüleyen hem uzun bir geçmişin yükünü sırtında taşıyan hem de biteviye şekil değiştiren bir meseleyi, toplumsal cinsiyet meselesini ele alıyor. Toplumsal cinsiyeti ayrıca biyolojinin o kendine has yöntemleriyle de inceleyerek, giyim-kuşam, dil ve işgücüyle toplumsal cinsiyeti tahkim etmeye yönelik girişimleri de gözler önüne seriyor.
 
Irk ve paranın herkesin toplumsal cinsiyetini nasıl büyük oranda şekillendirdiğini bilimsel gerçeklere dayanarak anlatırken, oyuncak bebeklerden cinsiyet açıklama partilerine, Jane Austen ve Lil Nas X’ten kadın üniversitelerine kadar pek çok konuya değiniyor. 
 
“Karşı cinsiyet nedir ki? Eğer böyle bir karşıtlık söz konusu değilse o zaman toplumsal cinsiyetin temelini oluşturan kadın/erkek ikiliği ortadan kalkmış olmaz mı?” sorusuna yanıt arayan bu kitap, toplumsal cinsiyetin bugün içinde bulunduğumuz konuma nasıl taşındığını anlamak isteyen herkes için bir rehber niteliğinde.

Meraklısına Toplumsal Cinsiyet(ler) PDF İndirme Alanı

Meraklısına Toplumsal Cinsiyet(ler) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Meraklısına Toplumsal Cinsiyet(ler) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Midhat Paşa'nın Hatıraları-Hayatım İbret Olsun (1. Cilt) PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.