Meal ve Tefsirin Serencamı (Cumhuriyet Türkiyesi'nde) PDF İndir

Meal ve Tefsirin Serencamı (Cumhuriyet Türkiyesi'nde) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Meal ve Tefsirin Serencamı (Cumhuriyet Türkiyesi'nde) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Meal ve Tefsirin Serencamı (Cumhuriyet Türkiyesi'nde) PDF Kitap Bilgisi

Cumhuriyet dönemi tefsir edebiyatı gerek telif gerekçeleri gerek içerikleri itibariyle çeşitlilik arz eder. Telif gerekçeleri açısından bakıldığında kimi tefsirlerin klasik literatürdeki ilmî ve dinî mirası Türkçeye aktarma, böylelikle geleneği koruma ve yaşatma
maksadıyla, kimi tefsirlerin vaaz ve irşad maksadıyla, kimi tefsirlerin modern durumun ortaya çıkardığı sorunlara Kur’an’dan cevaplar bulma ve aynı zamanda Kur’an’ı doğrudan doğruya bugünün dünyasına konuşturma çabasıyla, kimi tefsirlerin de siyasal İslamcılık denilen düşünce çizgisinde ağırlıklı olarak ideolojik saiklerle telif edildiği görülür. Bunlardan başka maksatlar ve saiklerle telif edilmiş tefsirler de mevcuttur. Sonuçta Cumhuriyet dönemindeki telif tefsirlerin ortaya çıkış hikâyeleri çok çeşitlidir ve bu çeşitlilik eserlerin dil ve muhtevasında da kendini gösterir. Muhteva tahlili yapıldığında Cumhuriyet dönemi tefsir edebiyatının esas itibariyle birkaç eğilimi yansıttığı fark edilir ve bu eğilimler geleneksel, bilimsel/ilmî, tasavvufî/işârî, sosyolojik/içtimai ve eklektik şeklinde başlıklandırılabilir.

Meal ve Tefsirin Serencamı (Cumhuriyet Türkiyesi'nde) PDF İndirme Alanı

Meal ve Tefsirin Serencamı (Cumhuriyet Türkiyesi'nde) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Meal ve Tefsirin Serencamı (Cumhuriyet Türkiyesi'nde) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.