Macaristan Rüyası & Hoşça kal Budapeşte PDF İndir

Macaristan Rüyası & Hoşça kal Budapeşte kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Macaristan Rüyası & Hoşça kal Budapeşte kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Macaristan Rüyası & Hoşça kal Budapeşte PDF Kitap Bilgisi

Macaristan Rüyası,  2000 yılına ait, Londra-Macaristan arasındaki gezi serüveninin; sosyal, psikolojik ve kültürlerarası bir anlatısıdır. Yazar, bu yol serüveninde gezerek gözlemlediği coğrafyayı, karşılaştığı insanları, deneyimleri(ni) ve duyguları(nı), sade, akıcı bir dille bireyi yabancılaşmaya zorlayan koşullara, ‘toplumsal el âleme’ meydan okuyarak; fikirlerini ve yaşadıklarını, ‘kadınca’ bir imbikten geçirerek aktarıyor.
 
Yazar, bilinçaltına gömdüğü ayrıntıları cesaretle yakalıyor ve güçlenen duygusal kaslarıyla okuru, sanata, yaşama ve umut etmeye davet ediyor. Macaristan Rüyası, bir dönem Türkiye’sindeki orta sınıf, eğitimli ve sevgi dolu bir aileden gelen bir kadının; bireysel, toplumsal, sosyal ve politik şiddet yaşamışlığını anlatıyor. O dönemde çığlıklarını bastırmış, bir kadın hikâyesidir bu! Bu kadın, sen, ben, o, onlar, hepimiz olabilir(iz). Kısacası, kadın, şiddeti, işkenceyi olağanüstü koşullarda yaşamış ancak, duygularını demledikten, ciddi biçimde imbikten geçirdikten sonra; acıyı, çığlığı ve öfkeyi, okuru ürkütmemeye çalışarak, zerafetle ve saygıyla ifade ediyor.
 
Yazar, kendisini, hikâyenin objesi olarak sunmaktan çekinmiyor. Macaristan Rüyası, yıllar sonra da olsa, hayatta çok kırılmış ama hiç eğilmemiş bir kadın hikâyesinin sadece bir özetidir.

Macaristan Rüyası & Hoşça kal Budapeşte PDF İndirme Alanı

Macaristan Rüyası & Hoşça kal Budapeşte Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Macaristan Rüyası & Hoşça kal Budapeşte Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Taşpınar's Technical Dictionary English-Turkish (1-I-32) PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.