Kuzey Işıklarının Çocukları & Viking Mitolojisi ve Sibirya Türk Mitolojisinin Ortak Yönleri PDF İndir

Kuzey Işıklarının Çocukları & Viking Mitolojisi ve Sibirya Türk Mitolojisinin Ortak Yönleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kuzey Işıklarının Çocukları & Viking Mitolojisi ve Sibirya Türk Mitolojisinin Ortak Yönleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kuzey Işıklarının Çocukları & Viking Mitolojisi ve Sibirya Türk Mitolojisinin Ortak Yönleri PDF Kitap Bilgisi

“Kuzey Işıklarının Çocukları” sizi Viking mitoloji dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor. Bu destansı yolculukta Türk mitolojisinin izlerini keşfetmeye hazır mısınız?
Yeterince doğru araştırma yapıldığında Viking ve Türk mitolojileri arasında benzer motifler görebilmek mümkündür. Viking destanlarında Turkland yer isminin geçmesi, Odin’in Turkland’dan kuzeye gelmiş olması, Odin mitinin ardında Atilla’nın görülmesi, Odin isminin kökeninin Türk mitolojisinde bulunması, Odin’in bir şaman olması, Odin’in sekiz bacaklı atı Sleipnir’in Yakut ve Altay mitlerinde karşılığının görülmesi, Viking mitolojisinin yaşam ağacı Yggdrasil’in Türk mitlerindeki yaşam ağacını (Aal Luuk Mas) anımsatması, Aesir-Vanir tanrılar savaşının Got-Hun savaşlarını çağrıştırması, Viking mitolojisindeki kartal, ejderha ve insanın ağaçtan yaratılışı motiflerinin çok benzer olması bizi iki mitoloji arasında ortak noktalar olabileceği sonucuna götürür.

Bu gibi benzer kültürel motiflerin varlığı, bize Türk kültürünün ve mitlerinin İskandinav/Germen toplumlarını ve Viking destan-mitoloji yazarlarını etkilemiş olduğunu gösterir.

Kuzey Işıklarının Çocukları & Viking Mitolojisi ve Sibirya Türk Mitolojisinin Ortak Yönleri PDF İndirme Alanı

Kuzey Işıklarının Çocukları & Viking Mitolojisi ve Sibirya Türk Mitolojisinin Ortak Yönleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kuzey Işıklarının Çocukları & Viking Mitolojisi ve Sibirya Türk Mitolojisinin Ortak Yönleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.