Kurmaca Mekan & Kuzey Kıbrıs’ın Duygu Coğrafyası PDF İndir

Kurmaca Mekan & Kuzey Kıbrıs’ın Duygu Coğrafyası kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kurmaca Mekan & Kuzey Kıbrıs’ın Duygu Coğrafyası kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kurmaca Mekan & Kuzey Kıbrıs’ın Duygu Coğrafyası PDF Kitap Bilgisi

Kurmaca Mekân: Kuzey Kıbrıs’ın Duygu Coğrafyası, Yael Navaro’nun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, sınırın hâlâ kapalı olduğu dönemde (1998-2003 arasında) yürüttüğü etnografik bir araştırmaya dayanıyor. Navaro’nun analitik bir kategori olarak kullandığı “kurmaca” yalnızca mekân ve ülkeye değil, yönetime ve maddi pratiklere de gönderme yapıyor. Kitabın yanıtlamaya çalıştığı temel sorular arasında şunlar var: Kurmaca bir mekân nasıl yaratılır? Özellikleri nelerdir? Hangi pratiklerle oluşur? Nasıl bir hissiyatı vardır?
Kıbrıslı Türklerle yapılan görüşmelere dayanan bu çalışma, onların kuzey Kıbrıs içindeki ve dışındaki hayatlarını ve deneyimlerini etnografik bir perspektiften açıklıyor ve kuzey Kıbrıs’ı bir duygu coğrafyası olarak inceliyor; kuzey Kıbrıs, hayaletimsi olanın görünür ve somut hale geldiği bir mekân olarak karşımıza çıkıyor.
Kurmaca Mekân: Kuzey Kıbrıs’ın Duygu Coğrafyası, Avrupa antropolojisi alanında 2012’nin en iyi kitabı seçilerek 2013’te Society for Europeanist Anthropology’nin William A. Douglass Ödülü’nü kazanmıştır.

 

Kurmaca Mekan & Kuzey Kıbrıs’ın Duygu Coğrafyası PDF İndirme Alanı

Kurmaca Mekan & Kuzey Kıbrıs’ın Duygu Coğrafyası Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kurmaca Mekan & Kuzey Kıbrıs’ın Duygu Coğrafyası Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  2022 ÖABT DKAP İHL Zarif Ders Notları PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.