Konstantinopolis Hipodromu & Oyunlar, Halk ve Politika PDF İndir

Konstantinopolis Hipodromu & Oyunlar, Halk ve Politika kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Konstantinopolis Hipodromu & Oyunlar, Halk ve Politika kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Konstantinopolis Hipodromu & Oyunlar, Halk ve Politika PDF Kitap Bilgisi

Gilbert Dagron, yaşayan en önemli Bizans uygarlığı tarihçisi. 1974’te yayımladığı “Bir Başkentin Doğuşu: Konstantinopolis”ten başlayarak, Doğu Roma’nın gizlerini sökme uğraşı verdi, halk hikâyeleri ve rivayet kültüründen ikona portre geleneğine, “büyük tablo”yu temel kaynaklardan hareketle dokudu.

Konstantinopolis Hipodromu – Oyun, Halk ve Politika ise Dagron’un son kitabı. Bizans İstanbulu’nun kalbine bir yolculuk. Yalnızca bir mekânın büyüteç altına alınması değil burada yapılan: Bir yandan da bir toplumun, bir yaşam biçiminin anatomisi.
Dagron’un analizleri çok şaşırtıcı: Bugünün İstanbul’unu anlatıyor sanki – Gezi olaylarından “Çarşı”ya, kırdan kente göçün yolaçtığı nüfus patlamasından stadyum taşkınlıklarına, bin beş yüz yıl önce Bizans başkentinde yaşananlar Tarih’in çarkının tekrarlarla döndüğünü kanıtlıyor.
Enis Batur

Konstantinopolis Hipodromu & Oyunlar, Halk ve Politika PDF İndirme Alanı

Konstantinopolis Hipodromu & Oyunlar, Halk ve Politika Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Konstantinopolis Hipodromu & Oyunlar, Halk ve Politika Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Doğu Anadolu Yemekleri (Ciltli) PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.