İyilerin Dalgalı Denizlerden Çıkardığı İnciler (Cevahirü-l-Ebrar min Emvac-ı Bihar) & Yesevilik Adabı ve Menakıbnamesi PDF İndir

İyilerin Dalgalı Denizlerden Çıkardığı İnciler (Cevahirü-l-Ebrar min Emvac-ı Bihar) & Yesevilik Adabı ve Menakıbnamesi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İyilerin Dalgalı Denizlerden Çıkardığı İnciler (Cevahirü-l-Ebrar min Emvac-ı Bihar) & Yesevilik Adabı ve Menakıbnamesi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İyilerin Dalgalı Denizlerden Çıkardığı İnciler (Cevahirü-l-Ebrar min Emvac-ı Bihar) & Yesevilik Adabı ve Menakıbnamesi PDF Kitap Bilgisi

“Arapların kutbu, Acemlerin pîri, Türklerin şeyhi” olarak vasfedilen medeniyetimizin yapı taşı, bilgelikler ırmağı Ahmed Yesevî ile Yesevîlik âdabı, menâkıbı ve büyüklerini anlatan İyilerin Dalgalı Denizlerden Çıkardığı İnciler, Yesevîlik alanında kaleme alınmış en önemli kaynaklardan biri. Eseri kaleme alan ateşîn bir kalp ve samimi bir gönlün sahibi Hazînî.

İlk defa Fuat Köprülü tarafından dikkat çekilen ve Prof. Dr. Cihan Okuyucunun metnin çeviriyazısını gerçekleştirmesiyle gün ışığına çıkan eser, şimdi de Doç. Dr. Mücahit Kaçarın metni sadeleştirmesiyle birlikte bir bütün halinde okuyucu ile buluşuyor.

Eser, Ahmed Yesevî kaynağının derin damarlarından “mıknatıs-ı ekber” olarak vasfedilen Seyyid Mansûr ve nice Yesevî büyükleri ile bizleri tanıştırıyor. Metin boyunca yüksek ahlâklarıyla hakikati korumuş ve kollamış ve onun ışığını her dem sözlerinde ve davranışlarında canlı tutmaya çalışmış, incelikler dünyasının önderleri olan Maveraünnehir bilgeleri hep bir ağızdan, iyiliklerin ahlâk denizinin dalgalarından ortaya çıktığını söylüyorlar ve dalgalı denizlerden çıkardıkları incileri paylaşıyorlar.

İyilerin Dalgalı Denizlerden Çıkardığı İnciler (Cevahirü-l-Ebrar min Emvac-ı Bihar) & Yesevilik Adabı ve Menakıbnamesi PDF İndirme Alanı

İyilerin Dalgalı Denizlerden Çıkardığı İnciler (Cevahirü-l-Ebrar min Emvac-ı Bihar) & Yesevilik Adabı ve Menakıbnamesi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İyilerin Dalgalı Denizlerden Çıkardığı İnciler (Cevahirü-l-Ebrar min Emvac-ı Bihar) & Yesevilik Adabı ve Menakıbnamesi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.