İstanbul Kadı Sicilleri Eyüb Mahkemesi 49 Numaralı Sicil (H.1054/M.1644) PDF İndir

İstanbul Kadı Sicilleri Eyüb Mahkemesi 49 Numaralı Sicil (H.1054/M.1644) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İstanbul Kadı Sicilleri Eyüb Mahkemesi 49 Numaralı Sicil (H.1054/M.1644) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İstanbul Kadı Sicilleri Eyüb Mahkemesi 49 Numaralı Sicil (H.1054/M.1644) PDF Kitap Bilgisi

Kadı sicillerinde sadece mahkemeye intikal etmiş hukukî ihtilâfların kayıtları değil, bunların yanı sıra günümüzdeki noter kayıtlarına benzeyen işlemler, vakıf senetleri, satım, bağış, ödünç işlemleri; belediyecilikle ilgili belgeler ve düzenlemeler, pazarlarda satılan ürünlerin fiyatları; esnaf, zanaatkâr ve ticaret erbabına yönelik belgeler; miras taksimleri, vasiyetler, evlenme ve boşanmalar gibi medenî hukuka dair kayıtlar; vakıflara ve/veya kamuya ait binaların imar ve tamirine ilişkin merkezden gelen hüküm ve fermanların sûretleri de yer almaktadır.

Bu veriler, Osmanlı Devleti’nin kültürel hayatının en ince ayrıntılarına nüfuz etme imkânı vermektedir.

İstanbul Kadı Sicilleri Eyüb Mahkemesi 49 Numaralı Sicil (H.1054/M.1644) PDF İndirme Alanı

İstanbul Kadı Sicilleri Eyüb Mahkemesi 49 Numaralı Sicil (H.1054/M.1644) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İstanbul Kadı Sicilleri Eyüb Mahkemesi 49 Numaralı Sicil (H.1054/M.1644) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Gramscı, Freire ve Yetişkin Eğitimi & Dönüştürücü Eylem Fırsatları PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.