İsmail Gaspıralı / Seçilmiş Eserleri 2/ Fikri Eserleri PDF İndir

İsmail Gaspıralı / Seçilmiş Eserleri 2/ Fikri Eserleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İsmail Gaspıralı / Seçilmiş Eserleri 2/ Fikri Eserleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İsmail Gaspıralı / Seçilmiş Eserleri 2/ Fikri Eserleri PDF Kitap Bilgisi

Mütefekkirin güncelliğini muhafaza etmekte olan, “Türk ve İslâm dünyasının “modernleşme problemleri konusunu ele alan eser ve yazılarından oluşan bir derlemedir. Avrupa ve Rusya ile nasıl ilişkiler kurulması gerektiğini, Rusya Müslümanlarının sosyal, siyasî ve kültürel hakları uğrundaki mücadelelerini ve düzenlemek istediği Dünya Müslümanları Kongresi hakkındaki teşebbüs ve düşüncelerini açıklar. Rusya, yönetimindeki büyük Müslüman topluluklar sebebiyle artık dünyadaki İslâm devletlerinden biri olduğu gerçeğini kabul etmeli ve Türk-İslâm düşmanlığından, onlara yönelik asimile siyasetinden vazgeçmelidir. Çünkü hem Rusya hem de İslâm âlemi, doğuda “Sarı Irk tehdidiyle, batıda Avrupa emperyalizmi saldırganlığıyla kuşatılmıştır. Rusya ve başta Türkiye olmak üzere İslâm âlemi, bu iki büyük tehlikeden korunabilmek için aralarında ittifak yapmalıdır. Bu eseriyle bir bakıma “Avrasya Birliği teorisini kuran Gaspıralı hem Türk Dünyası hem de İslam âlemi için mücadele eden bir fikir ve hareket adamı olduğunu ispatlar. 

İsmail Gaspıralı / Seçilmiş Eserleri 2/ Fikri Eserleri PDF İndirme Alanı

İsmail Gaspıralı / Seçilmiş Eserleri 2/ Fikri Eserleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İsmail Gaspıralı / Seçilmiş Eserleri 2/ Fikri Eserleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  National Geographic Kids - Köpek Balıkları PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.