İnsan Kaynakları Yönetimi (Ders Notları) PDF İndir

İnsan Kaynakları Yönetimi (Ders Notları) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İnsan Kaynakları Yönetimi (Ders Notları) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İnsan Kaynakları Yönetimi (Ders Notları) PDF Kitap Bilgisi

Teknolojinin, bilginin ve bilgi paylaşımın öneminin arttığı bir dönemde bedelini ödeyerek dünyanın herhangi bir yerinde üretilen teknoloji, makine ya da bilgiyi çok kısa sürede işletmeye getirebilmek mümkündür. Dolayısıyla günümüzde işletmelerde bulunan sermaye ve makine farkı rakiplerden pek farklı değildir. İşletmelerin rakiplerinden farklı olan tek kaynağı “İnsan” kaynağıdır.
Günümüz dünyasının insan kaynağı profili, ?genç, üst düzey eğitimli, alanında uzman, beklentisi yüksek, fikirlerine ve haklarına saygı gösterilmesini bekleyen, kariyer beklentisi olan, kişisel gelişimine önem veren, sevdiği işi yapmak isteyen bir insan profili? olarak yöneticileri zorlamaktadır. İşletmeler küresel pazarda rekabet edebilmek ve hayatta kalabilmek için pek çok kaynağa ihtiyaç duymaktadır. Ancak bugün hiçbir kaynak in-san kaynağı kadar önemli olmamıştır. İşletmeler belirledikleri stratejiler çerçevesinde amaçlarına ulaşabilmeleri ancak nitelik ve nicelik yönünden gerekli, verimli ve istikrarlı çalışanlara bağlı olmaktadır. Bu sayılan niteliklere sahip çalışanlar ise ancak İnsan Kaynakları Yönetimi uygulamalarının etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi ile mümkündür.
İnsan kaynakları yönetimi kavramı özellikle son 30 yılda yaygın olarak kullanılmaya başlanmış ve her geçen gün önemi daha iyi kavranan bir işletme fonksiyonu olmuştur. İnsan kaynakları yönetimi, çalışanla işletme hedeflerini uyumlaştırmada en önemli işletme işlevlerinden biri olurken, aynı zamanda çalışanların iş doyumunu sağlanması yoluna hizmet etmektedir.

İnsan Kaynakları Yönetimi (Ders Notları) PDF İndirme Alanı

İnsan Kaynakları Yönetimi (Ders Notları) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İnsan Kaynakları Yönetimi (Ders Notları) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.