İlkokul ve Ortaokulda Etkinlik Örnekleriyle Matematiksel Modelleme PDF İndir

İlkokul ve Ortaokulda Etkinlik Örnekleriyle Matematiksel Modelleme kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İlkokul ve Ortaokulda Etkinlik Örnekleriyle Matematiksel Modelleme kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İlkokul ve Ortaokulda Etkinlik Örnekleriyle Matematiksel Modelleme PDF Kitap Bilgisi

Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, Hollanda, Almanya ve İsveç gibi birçok ülkenin matematik dersi öğretim programlarında yer alan Matematiksel Modelleme Etkinlikleri küçük yaştan itibaren çocukların (a) yaratıcı, eleştirel ve üst-düzey düşünme becerilerinin geliştirilmesinde, (b) matematiksel öğrenmede kavramsal anlama ve kalıcılığın artırılmasında, (c) matematiğe karşı olumlu bir tutumun geliştirilmesinde, (d) var olan kavramsal bilgilerindeki eksikliğin ortaya çıkarılması ve yeni matematiksel bilgilerin kazandırılmasında, (e) farklı ve çoklu matematiksel temsil kullanımının desteklenmesinde ve (f) kendi matematiksel fikir ve anlamalarını paylaşmaları konusunda cesaretlendirerek iletişim becerilerinin geliştirilmesinde etkili bir biçimde kullanılmaktadır.

Benzer şekilde ülkemizde uygulamaya konan yeni matematik programı da matematiksel modellemenin önemini özellikle vurgularken bu amacı “öğrencilerin problem çözme ve kurma, akıl yürütme, iletişim, matematiksel kavramlar arasında, matematik ve diğer disiplinler arasında ve matematik ve günlük hayat arasında ilişkilendirme ve matematiksel düşüncelerini çoklu gösterimlerle ifade etme becerilerini geliştirmek” olarak doğrudan belirtmiştir. Bu amacı gerçekleştirmek, öğrencilerin kendi matematiksel fikir ve süreçlerini oluşturup geliştirmesine olanak tanıyan, genellenebilir ve yeniden kullanılabilir ilişkiler sistemini açıklayıp ortaya koymasını gerektiren modelleme becerilerinin geliştirilmesine bağlıdır. Bu noktada oldukça yeni olan matematiksel modellenme konusunun öğretiminde öğretmenlerimize sınıfta kullanabilecekleri örnek etkinliklerin sağlanması ve bunların nasıl kullanacaklarına dair bilgi ve deneyimlerinin arttırılması büyük önem arz etmektedir.

İlkokul ve Ortaokulda Etkinlik Örnekleriyle Matematiksel Modelleme PDF İndirme Alanı

İlkokul ve Ortaokulda Etkinlik Örnekleriyle Matematiksel Modelleme Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İlkokul ve Ortaokulda Etkinlik Örnekleriyle Matematiksel Modelleme Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.