Hz. Peygamber’in Örnekliğinde Sözsüz İletişim PDF İndir

Hz. Peygamber’in Örnekliğinde Sözsüz İletişim kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Hz. Peygamber’in Örnekliğinde Sözsüz İletişim kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Hz. Peygamber’in Örnekliğinde Sözsüz İletişim PDF Kitap Bilgisi

İletişim insan için hep vazgeçilmez olmuştur, böyle olmaya da devam edecektir. İnsanın varlık alemiyle kuracağı iletişim, söz ile olabildiği gibi sözsüz de olabilir. Düşünebilme yetisinin yanında, insanın bir de duygu boyutu vardır. Kelimeler bazen yetersiz kalabilmekte, düşünceler daha çok sözlü iletişim vasıtasıyla aktarıldığı halde duyguların aktarımı sözsüz iletişim yoluyla daha kolay gerçekleşebilmektedir. Sözcüklerin kullanılmadığı iletişim biçimi, jestler, mimikler, oturuş, duruş, sesin rengi ve müziği, beden dili, mekân ve zaman özellikleri, renk ve giyim-kuşam kodlarını içeren sözsüz iletişim, insanın her haliyle anlam yüklü olduğunun ispatıdır. İnsanlık ailesi için “en güzel örnek” elbette Resulullah’tır. Bir Müslüman, onun (s.a.s.) dünya görüşünü ve hayat modelini örnek alır, onun gibi olmaya, onun gibi davranmaya çalışır. Hayatın her anını ve her alanını aydınlatan bir Peygamber örnekliği, iletişim tarzını da kapsayacaktır. Bu bağlamda elinizdeki kitap, Resulullah’ın sözsüz iletişim tarzını incelemektedir. Hz. Peygamber’in (s.a.s.) bir tebliğci, bir mürşid, bir öğretmen olarak konuşmasına ek olarak duruşuyla, yürümesiyle, kıyafetiyle hatta susmasıyla muhatapları üzerinde kalıcı izler bıraktığını bu eserde göreceksiniz.

Hz. Peygamber’in Örnekliğinde Sözsüz İletişim PDF İndirme Alanı

Hz. Peygamber’in Örnekliğinde Sözsüz İletişim Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Hz. Peygamber’in Örnekliğinde Sözsüz İletişim Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.