Hizmet Kusurundan Kaynaklanan Hatalı Tıbbi Uygulama Davalarının Danıştay Kararları Işığında Analizi PDF İndir

Hizmet Kusurundan Kaynaklanan Hatalı Tıbbi Uygulama Davalarının Danıştay Kararları Işığında Analizi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Hizmet Kusurundan Kaynaklanan Hatalı Tıbbi Uygulama Davalarının Danıştay Kararları Işığında Analizi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Hizmet Kusurundan Kaynaklanan Hatalı Tıbbi Uygulama Davalarının Danıştay Kararları Işığında Analizi PDF Kitap Bilgisi

Çalışmanın konusunu hatalı tıbbi uygulama (malpraktis) iddiasına dayalı tam yargı davalarında, yargılamada nihai karar merci olan Danıştay kararları ışığında malpraktis iddialarının hangi tıbbi branşlarda daha yoğunlukta olduğu, hizmet kusuru olarak nitelendirilen durumlar ve Danıştay’ın bozma nedenleri ve gerekçeleri oluşturmaktadır.
Literatürde daha çok tıbbi uygulama hatası (malpraktis) konusunda Yargıtay kararlarının incelendiği ya da yapılan çalışmaların son on yılı tam olarak kapsamadığı görülmektedir. Bu nedenle çalışmamızda Danıştay’ın hizmet kusurundan kaynaklanan hatalı tıbbi uygulamaya ilişkin son on yıl içinde vermiş olduğu kararlar incelenmiştir.
İncelenen Danıştay kararlarında, temel olarak Danıştay tarafından hangi hatalı tıbbi uygulamaların hizmet kusuru olarak kabul edildiği sorusunun cevabı aranmıştır. Bu bağlamda şikâyet edilen sağlık çalışanları, klinik birimler, sağlık merkezleri, sağlık çalışanı davranışlarının neler olduğu da tespit edilmeye çalışılmıştır. Yine konumuzla ilgili olarak yerel mahkeme kararlarının Danıştay tarafından bozulma oranı ve bozma nedenlerinin neler olduğu soruları cevaplanmıştır.

Konunun giderek artan önemi sebebiyle bu alandaki boşluğu bir nebze de olsa dolduracak, konuyu farklı yönleriyle ele alacak bir çalışma yapmaya çalıştık. Umarız amacımıza ulaşabiliriz.

Hizmet Kusurundan Kaynaklanan Hatalı Tıbbi Uygulama Davalarının Danıştay Kararları Işığında Analizi PDF İndirme Alanı

Hizmet Kusurundan Kaynaklanan Hatalı Tıbbi Uygulama Davalarının Danıştay Kararları Işığında Analizi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Hizmet Kusurundan Kaynaklanan Hatalı Tıbbi Uygulama Davalarının Danıştay Kararları Işığında Analizi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.