Hashimoto PDF İndir

Hashimoto kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Hashimoto kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Hashimoto PDF Kitap Bilgisi

         Hashimoto   hastalığı son yıllarda çevresel toksinler  nedeniyle  salgın halinde   artmıştır ve  her 5 kişiden birinde vardır.  Hashimoto arttıkça tiroid papiller kanseri ve polikistik over sendromu sıklığı da artmaktadır. Tiroid bezinin çevresel toksinlere  çok duyarlı olması bu artışı tetiklemiştir.   Hashimoto hastalarında  yorgunluk, üşüme,  kilo alma,  adet bozukluğu, alerji, unutkanlık, kabızlık, ses kısıklığı, cilt kuruluğu,  tırnak kırılması,  saç dökülmesi, anemi, reflü, depresyon, anksiyete, işitme azlığı, tat ve koku kaybı ve kaslarda güçsüzlük   gibi şikayet ve belirtiler ortaya çıkar.   Hashimoto  hastalığına   kronik stres; geçirgen bağırsak hastalığı, SIBO, SIFO, bağırsak mikrop dengesinin bozulması, kabızlık, gluten hassasiyeti;  selenyum, çinko,  manganez, demir ve  D vitamini eksikliği;  aşırı iyod alınması; uykusuzluk, kötü beslenme  ve buna bağlı obezite ve insülin direnci,   bademcik, apendisit ve safra ameliyatı  geçirmek; su, gıda ve havayla  alınan toksik maddeler;  civa, kadmiyum ve kurşun gibi ağır metaller; glifosat ve glifosat bazlı herbisitler;   bromür,  flor  ve klor  gibi halojenler, hormon gibi davranan kimyasallar,  sigara, egzos gazı, elektromanyetik alanlar, cep telefonları, suni ışık, bazı virüs, bakteri ve parazit enfeksiyonları, metilasyon bozukluğu, mitokondriyal disfonksiyon ve  hormonlardaki  dalgalanma (gebelik, menapoz dönemi)  neden olur.  Hashimoto’ya  genetik olarak eğilimli bir kişide çevresel toksinler ve bağırsak bozukluğunun beraberliği  hastalığı kolayca  tetikleyen en önemli 3 etkendir.  Bağırsağı hasta olanın tiroid bezi sağlam olamaz.    Ülkemizin önde gelen Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları uzmanlarından Prof. Dr. Metin Özata Hashimoto hastalığının kök nedenleriyle birlikte optimum  tiroid dengesi için  uygulanacak yaşam tarzı değişikliklerini,  iltihabı azaltan  eliminasyon ve otoimmün  diyetini,  alınması gereken  vitamin ve mineral desteklerini ve  ilaç tedavisini   son bilimsel gelişmeler ışığında bütünsel bir yaklaşımla  anlatıyor. 

Hashimoto PDF İndirme Alanı

Hashimoto Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Hashimoto Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.