Halk Bilginlerinden Bitki Hastalık ve Zararlıları “Haşerat ve Emraz-ı Nebatiye’den Bir Kısım” PDF İndir

Halk Bilginlerinden Bitki Hastalık ve Zararlıları “Haşerat ve Emraz-ı Nebatiye’den Bir Kısım” kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Halk Bilginlerinden Bitki Hastalık ve Zararlıları “Haşerat ve Emraz-ı Nebatiye’den Bir Kısım” kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Halk Bilginlerinden Bitki Hastalık ve Zararlıları “Haşerat ve Emraz-ı Nebatiye’den Bir Kısım” PDF Kitap Bilgisi

Bugün dünyada neredeyse 1 milyara yakın insan sağlıklı beslenme yönünden sıkıntı içerisindeyken; üretilen tüm gıdanın tarladan tüketime kadarki süreçte yaklaşık üçte birinin çeşitli nedenlerle kaybedildiğine şahit olmaktayız. Bu konuda bir dengenin sağlanması için sürdürülebilir bir tarımla, insanlığın ihtiyaçlarının yeterli ve dengeli, güvenilir, besleyici bir şekilde üretilmesi ve gıdaya herkesin erişebilirliğinin sağlanması giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Dünya Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tahminlerine göre bitkisel üretim sırasında zararlı organizmalar nedeniyle her yıl yaklaşık %20-40 arasında ürün kaybedilmektedir. Ürün kayıpları; iklim değişikliği ve artan dünya nüfusu nedeniyle günümüzde gıda güvencesi açısından göz önünde bulundurulması gereken önemli bir konudur. Yakın yüzyılımızda ise pestisitlerin insan, hayvan ve çevre üzerinde yıkıcı etkilerinin ortaya konulması ile pestisit olarak kullanılan zararlı kimyasalların artık sürecini tamamlaması gerektiği ortaya çıkmıştır. Bugün pestisitlerin bilinen zararlı etkileri nedeniyle kullanımının azaltılmasına yönelik uluslararası sözleşmeler ve ülkemizin de taraf olduğu uluslararası mutabakatlara uyum kapsamında çok yıllık planlar yapılmaktadır. Avrupa Birliği adaylık sürecinde karşımıza çıkan Green Deal (Yeşil mutabakat) taahhütleri kapsamında üye ve aday ülkelerin 2030 yılına kadar pestisit kullanımlarını %50 oranında azaltılması ve 2050 yılında ise tamamen kaldırılmasına yönelik planlar hemen karşımızda durmaktadır. Bu doğrultuda önümüzdeki dönemde özellikle pestisit kullanımına alternatif olan yöntemlerin daha değerli olacağı, daha çok başvurulacağı düşünüldüğünde sentetik pestisitlerin kullanımına imkân olmayan dönemlerde yayınlanmış olan bu kaynak ülkemizde kullanılan, yüzyıllardır tecrübe edilmiş yöntemleri bize aktarmaktadır. Çevirmiş olduğumuz bu kıymetli eserin ülkemize faydalı olması ve diğer çalışmalara da öncülük edeceğini ümit ediyoruz.

Göz at  Obezite ve Beslenme Stratejileri PDF İndir

Halk Bilginlerinden Bitki Hastalık ve Zararlıları “Haşerat ve Emraz-ı Nebatiye’den Bir Kısım” PDF İndirme Alanı

Halk Bilginlerinden Bitki Hastalık ve Zararlıları “Haşerat ve Emraz-ı Nebatiye’den Bir Kısım” Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Halk Bilginlerinden Bitki Hastalık ve Zararlıları “Haşerat ve Emraz-ı Nebatiye’den Bir Kısım” Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.