Gelenekselden Geleceğe Erişilebilirlik & Yaklaşımlar-Çözümler PDF İndir

Gelenekselden Geleceğe Erişilebilirlik & Yaklaşımlar-Çözümler kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Gelenekselden Geleceğe Erişilebilirlik & Yaklaşımlar-Çözümler kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Gelenekselden Geleceğe Erişilebilirlik & Yaklaşımlar-Çözümler PDF Kitap Bilgisi

Teknolojinin insan yaşamında öngörülebilirliğin sınırlarını zorlayan etkileri ve bilişim teknolojileriyle sunulan hizmetlerin son kullanıcıya yönelik süreçlerin sonucunda oluşan ve ortaya çıkan genel uygulamalara bakıldığında, erişilebilirlik konusunun sosyal, fen ve tıp bilimlerin yanı sıra hayatımızın her alanında değişikliklere ve dönüşümlere neden olduğu görülecektir.

Erişilebilirlik konusu genel olarak yaşlılar ve engelliler için düşünülse de aslında sosyal sınıf, köken, fiziksel engel gibi farklılıkları ortadan kaldırarak, herkesin eşit şartlarda bir ürüne, hizmete, teknolojiye ya da ortama erişimini ifade etmektedir. Erişilebilirlik konusunun geleceğe ilişkin kimi yeni açılımlarla birlikte birçok sorunu ve çözümü de gündeme getireceği söylenebilir. Bu bağlamda eğitimden sağlığa, ekonomiden turizme, hukuktan sosyolojiye birçok konu erişilebilirliğin kapsama alanında olacaktır.

Pandemiyle birlikte oldukça görünür olan teknoloji bağımlılığı, insanın fizikî ortamlardan uzakta ve erişilebilirliğin sınırlarında günler yaşadığının somut kanıtı olarak görülebilmektedir.

Bu kitap sosyal bilimlerden fen bilimlerine, sağlık bilimlerinden eğitim bilimlerine kadar erişilebilirlik problemlerini tanımlamakla kalmamış, kavramın felsefî arka planını tartışarak erişilebilirlik problemlerini tespit edip olası çözümler sunmaya çalışmıştır.

Gelenekselden Geleceğe Erişilebilirlik & Yaklaşımlar-Çözümler PDF İndirme Alanı

Gelenekselden Geleceğe Erişilebilirlik & Yaklaşımlar-Çözümler Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Gelenekselden Geleceğe Erişilebilirlik & Yaklaşımlar-Çözümler Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Bütün Pazarlamacılar Yalancıdır & Hikaye Anlatırlar PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.