Futbol Yöneticisi PDF İndir

Futbol Yöneticisi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Futbol Yöneticisi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Futbol Yöneticisi PDF Kitap Bilgisi

Futbol büyük kitlelerce tutkuyla takip edilen bir spor. Uluslararası turnuvalar ile futbol büyük şirket bütçelerini geçmiş durumda. Futbolun başarı prensipleri bir şirket veya bir proje yönetiminden farklı değil. Finans, pazarlama, teknik, insan kaynağı, muhasebe fonksiyonlarında planlama, risk analizi, karar mekanizması, problem çözme, olasılık gibi yönetim teknikleri kullanılıyor.
Dünyada futbol kulüpleri profesyonel yöneticilerle başarıdan başarıya koşuyor. Ülkemizde sporun sosyal yönüne ağırlık verilerek kulüplerin dernek olarak organize olması düzenlenmiş. Seçimle yönetim becerilerine bakılmaksızın popülariteye göre seçilen yöneticiler, kulübü profesyonellere bırakmadan yönetiyorlar. Bu modelin başarı şansı pek yüksek değil.
Profesyonel futbolun, başarılarla dolu amatör ruhlu futbolcular devri büyüyen finansman ihtiyacı nedeniyle dernek yönetimine devredilmiş, ancak dernek bünyesinde astronomik bütçeleri yönetme iyi sonuç vermemiştir. Kulüplerin anonim şirketle beraber yönetimi geçici ve yanıltıcı bir önlemdir, çare normal anonim şirket organizasyonunun profesyonel kulüplere hâkim kılınmasıdır. Bu kitapta futbol yönetim problemleri ve çözümleri anlatılıyor ve örnek futbol kulübü ve teknik organizasyon şemaları veriliyor.

Futbol Yöneticisi PDF İndirme Alanı

Futbol Yöneticisi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Futbol Yöneticisi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.